Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт фев 16, 2021 10:32 amjabata написа:
вт фев 16, 2021 9:50 amТрифон П.Трифонов написа:

За мощността съдя косвено от споделеният комфорт и Т на водата.
Всичко над 20, максимум 25 киловата, ще върне питащият в други дискусии тук. Особено ако избере Грейко и Гарваните ще налетят отново.
Как смееш да подвеждаш човека така, нека да отиде в магазина да попита, да види какво ще му продадат. Ще извадят един калкулатор, ще смятат, ще пишат, и ще му сложат един 50 KW котел. Даже и проект ще му направят за това. Преди време един познат така, отиде в един магазин, дойдоха хората на оглед, смятаха, писаха, струваха, и му сложиха за 300кв. отопляема площ 75KW котел. На един друг му монтираха 35кв горелка на 30кв котел за 150кв. отопляема площ.
А грейко, не споменавай тази дума, че ще изпонаизлезат Торч защитницте, да пишат колко хубаво и евтино е система халифакс, извинявай Торч.
Ей така- смея щото съм Юнак, който и на теб опита да помогне.
Аз съм Трифон, а ти кой беше?!!
Айдееее, да та няма, че си написал един куп глупости! Грейкото ми е у котелното и не пиша празни приказки. Който мисли да спори, правим го пред официално лице и започват 72 часови проби.
вт фев 16, 2021 11:25 amjabata написа:
вт фев 16, 2021 10:55 ampepi3196 написа:
И аз се съмнявах, че 20кв. Горелка ще ме стопли но се справя добре на мястото на 50кв. Дедитрих.
Ако не смениш котела следващата ти тема ще е " помощ висок разход"
Защо ако не смени котела да му е висок разхода. Котела е един топлообменик. По-мощния котел, предполага по-голям топлообменик, по-този начин по-мощния котел ще подобри топлобмена и ще падне разхода.
Жаба, от това ти мнение личи, че изобщо не си наясно с нещата. Съветвам те да се фокусираш върху собствените си дилеми!
вт фев 16, 2021 12:00 pmspeka_rs написа:
вт фев 16, 2021 11:52 ampepi3196 написа:
Пелетния котел е с КПД над 90% а Дедитриха може да е около 60% което го прави лош топлообменник
Само да попитам тези КПД-та който говориш при какви темепратури и мощности ?
И бях чел някъде из форума, че 40 кВт Виадрус вади доста добри параметри със 20 кВт Грейко, а който иска може и 50 кВт да им слага.
Шпек, направих си трудът да потърся. 50 киловата е на въглища, с ниско съпротивление на камерата, ниски изисквания за комин, сравнено с триходовите котли, КПД над 55%, а за газовете не намерих.
Обикновено чугуняци и в частност котли изгарящи въглища, при номинал правят ок 250 градуса на изхода. Затова и някой намекна, че разходът може да не му хареса.
Според мен, понеже котелът е голям- 9 секции, би могъл като за начало да го подкара с горелка. Предполагам, че ще се справя прилично като за 20-25 киловатов пелетарник, но нищо общо с него.
pechkata - специалист
вт фев 16, 2021 10:56 amtransportna написа:
Понеже не съм виждал Котел Де Дитрих, написах в Гугъл Котел Де Дитрих и ми излезе една обява за същия котел в олх-а от Добринище. На една от снимките ясно се вижда как е била сложена пелетна горелка. На друга от снимките се вижда какво е дъното му. С две думи имаш вариант 1 за пелетна горелка, кой модел ще си решиш сам. Подсказка - виж във форума и всегоривна и самопочистваща се горелка на колегата phantom. Мисля, че ако му звъннеш ще си изясниш много неща. Вариант 2 правиш си кутия в която вкарваш ретортна горелка. Върху кутията качваш котела Де Дитрих и воала. Подсказка - разгледай темите за Виадрус на пелети и за ретортните горелки.
Успех :partyman: !
:-D :partyman: :supz:
joro39 - специалист
вт фев 16, 2021 10:56 amtransportna написа:
Понеже не съм виждал Котел Де Дитрих, написах в Гугъл Котел Де Дитрих и ми излезе една обява за същия котел в олх-а от Добринище. На една от снимките ясно се вижда как е била сложена пелетна горелка. На друга от снимките се вижда какво е дъното му. С две думи имаш вариант 1 за пелетна горелка, кой модел ще си решиш сам. Подсказка - виж във форума и всегоривна и самопочистваща се горелка на колегата phantom. Мисля, че ако му звъннеш ще си изясниш много неща. Вариант 2 правиш си кутия в която вкарваш ретортна горелка. Върху кутията качваш котела Де Дитрих и воала. Подсказка - разгледай темите за Виадрус на пелети и за ретортните горелки.
Успех :partyman: !
Май наистина не си виждал такъв котел :prayer:
Да бе, Мерцедес ама колекционерски.
Колега смени 30 киловатов с известен пелетен. Доволен е, вече 3 или 4 години...
Та, видях го и аз, но- Благодаря!
pepi3196 - специалист
вт фев 16, 2021 8:02 pmjoro39 написа:
вт фев 16, 2021 10:56 amtransportna написа:
Понеже не съм виждал Котел Де Дитрих, написах в Гугъл Котел Де Дитрих и ми излезе една обява за същия котел в олх-а от Добринище. На една от снимките ясно се вижда как е била сложена пелетна горелка. На друга от снимките се вижда какво е дъното му. С две думи имаш вариант 1 за пелетна горелка, кой модел ще си решиш сам. Подсказка - виж във форума и всегоривна и самопочистваща се горелка на колегата phantom. Мисля, че ако му звъннеш ще си изясниш много неща. Вариант 2 правиш си кутия в която вкарваш ретортна горелка. Върху кутията качваш котела Де Дитрих и воала. Подсказка - разгледай темите за Виадрус на пелети и за ретортните горелки.
Успех :partyman: !
Май наистина не си виждал такъв котел :prayer:
Като изреже дупка за кутия във ВОДНАТА риза ще се запознае с котела🙂
speka_rs - майстор
вт фев 16, 2021 2:22 pmТрифон П.Трифонов написа:
Шпек, направих си трудът да потърся. 50 киловата е на въглища, с ниско съпротивление на камерата, ниски изисквания за комин, сравнено с триходовите котли, КПД над 55%, а за газовете не намерих.
Обикновено чугуняци и в частност котли изгарящи въглища, при номинал правят ок 250 градуса на изхода. Затова и някой намекна, че разходът може да не му хареса.
Според мен, понеже котелът е голям- 9 секции, би могъл като за начало да го подкара с горелка. Предполагам, че ще се справя прилично като за 20-25 киловатов пелетарник, но нищо общо с него.
Трифоне моя съвет към човека е да потърси някой инсталатор на Грейко, да му сложи за сега РБ20 на неговия си котел. След година или 2 да си помисли да иска котел 20 или 30. Като съм му обеснил и разликата в горелката между 20 и 30.

Тема "Каква горелка да си купя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: