Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jabata - специалист
Абсолютно. Има хора, на които им тежи на 3 дена да отидат до котела да сипят малко пелети, и да почистят пепеляка. На мене пък това, въобще не ми тежи. Вместо да кисна пред телевизора, или на компа, ще слезна да видя горелката как е, котела как е. Ама ще ми отнеме време 20 мин. за 3 дена. Е голямата работа. Ако на 3 дена не намирам 20 мин. то тогава нещо съвсем не е наред. Пък ако знам че тези 20 мин. ми спестяват да кажем xyz лв. даже и ще го правя с удоволствие :-D
Аз още си спомням с умиление за печката на дърва, ама явно съм друг човек....
Бре, ше отроня сълза или две.
Истината винаги има поне две лица, като обикновено е някъде по средата.
След време, всеки става друг човек. Колкото по рано, толкова по добре.
Жив и здрав, извинявай, че попита!
вт фев 16, 2021 12:59 pmfbr написа:
Не всяко газово дружество има такса "мощност" Някои нямат, трябва да провериш.
Начальняк, такава такса не се сещам да има, но и да е налична, то тя не е толкова съществена в ценообразуването. Такава такса имат други дружества, а към кое да е "Газово" дружество, се заплаща "такса" за присъединяване. Малко под 600 пари, по вече изветрял спомен.
Дай Боже и при теб да дойде и да си с друг акъл!
fbr - майстор
Гледай тук сега 3,62 на месец на клиент. Има или няма 12 по 3,62 прави ли 40 лева на година. Ползваш, не ползваш, плащаш.

Прикачен файл

gaz.JPG
gaz.JPG (28.89 KиБ) Видяна 770 пъти
вт фев 16, 2021 2:29 pmfbr написа:
Гледай тук сега 3,62 на месец на клиент. Има или няма 12 по 3,62 прави ли 40 лева на година. Ползваш, не ползваш, плащаш.
Съгласен съм, но това само потвърждава предното ми мнение- не е фактор в крайната цена.
Кой се присъединява, ако няма да ползва и кой ползва толкова малко, че 4лв да са съществена част от сметката му?!
Комшиите роми, миналото лято не си изключиха котела. Ауспуха му е към тротоара. Давам си сметка- образованието не е задължително за да имаш на етажа.
fbr - майстор
Чакай сега, спора е, има ли, или няма. Аз казвам, при някои доставчици има, вземи та провери, ти заставаш кат костилка на гъз, и казваш, няма. Е, кой е прав.
вт фев 16, 2021 3:10 pmfbr написа:
Чакай сега, спора е, има ли, или няма. Аз казвам, при някои доставчици има, вземи та провери, ти заставаш кат костилка на гъз, и казваш, няма. Е, кой е прав.
Без да проверявам и на юнашко доверие- има, Начальняк, прав си.
Надали ще има възможност да избира. Цигани се кат магаре на мост.
Като не влиза по лесния, нали знаеш как влиза?
fbr - майстор
Ти пък какво хващаш от това, дали ще влезе, или няма да влезе. Пишеш му, плюсове, минуси, да си решава. Каквото реши, сам ще си му тегли последствията. Той си е сайбия на парите, сам ще си решава, за какво да ги даде. Въпрос на приоритети. Някои ги харчат за пиене, други за курви, трети за отоплителна арматура. На вкус и на цвят приятели няма.
sokolov.91 - майстор
Ама какви са тия оферти от по 3 бона за вкарване на газ Хахахха падам.
Аз като вкарва газ отидох при един от местните газаджии. Човека дойде с негов проектант. Взе ми 300 кинта за проект. После 700лв за партида в газовото дружество. После газаджията каза да си прекопая аз градината от улицата до котела (27 метра трасе). Дойде след като изкопах канала, метна в изкопа пластмасова тръба. Закачи я за газомера. От другата страна я мина на 22х1 мед. 2 метра медна тръба през 50см трегер. После мека връзка за газ и кран. Закачи се за котела, наду трасето с компресор. После пусна газта, мина с газ детектор навсякъде. И ми взе 220 кинта за всичката тая работа и материали. Накрая ми докара и надзор и той отнесе 120лв. Та какво се получи 700+300+220+120=1340лв.
Относно котела - 2500лв за котел Бош 2500W + управление Cr100 + датчик за бойлер + димоотвод. Отделно 50 кинта за д упка в трегера (50см) за димоотвода. Палене и настройки без пари.
Та тотал под 4 бона. Айде и бойлер 350лв та ето ги 4 бона. Вие тука за какви цени говорите просто не знам...
:shock:
вт фев 16, 2021 3:36 pmfbr написа:
Ти пък какво хващаш от това, дали ще влезе, или няма да влезе. Пишеш му, плюсове, минуси, да си решава. Каквото реши, сам ще си му тегли последствията. Той си е сайбия на парите, сам ще си решава, за какво да ги даде. Въпрос на приоритети. Някои ги харчат за пиене, други за курви, трети за отоплителна арматура. На вкус и на цвят приятели няма.
Абе нали ти казах- прав си, ама идва, пита, изопачава нещата и после с последната кофа от деветия кладенец ма изкарва мързелив, а той, видиш ли, той бил Юнака. Не му тежало и т.м (тинтири-минтири), пък изобщо не отчита за удобството, което му споделяш. Е що пита?! За да ми обяснява как с пелетите го излъгали?!! А на един друг казва да не ми вярвал, а да питал в магазина. На 300 квадрата 75 киловата котел!!! Още му седят глупостите в другата тема.
Е, на такъв, как да не........

Соколе, ко викаш за цените, че съм му трън в задника и не ми вярва?
sokolov.91 - майстор
вт фев 16, 2021 4:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт фев 16, 2021 3:36 pmfbr написа:
Ти пък какво хващаш от това, дали ще влезе, или няма да влезе. Пишеш му, плюсове, минуси, да си решава. Каквото реши, сам ще си му тегли последствията. Той си е сайбия на парите, сам ще си решава, за какво да ги даде. Въпрос на приоритети. Някои ги харчат за пиене, други за курви, трети за отоплителна арматура. На вкус и на цвят приятели няма.
Абе нали ти казах- прав си, ама идва, пита, изопачава нещата и после с последната кофа от деветия кладенец ма изкарва мързелив, а той, видиш ли, той бил Юнака. Не му тежало и т.м (тинтири-минтири), пък изобщо не отчита за удобството, което му споделяш. Е що пита?! За да ми обяснява как с пелетите го излъгали?!! А на един друг казва да не ми вярвал, а да питал в магазина. На 300 квадрата 75 киловата котел!!! Още му седят глупостите в другата тема.
Е, на такъв, как да не........

Соколе, ко викаш за цените, че съм му трън в задника и не ми вярва?
По принцип не съм от постоянно пишещите, ама като чуя някой да обяснява как пелети и супер хипер мега японски климатици са по-добре от газ и не издържам :lol:

Тема "Прекарване на газ изпълнение и документи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: