Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте... Отоплявам се с Еко Спар Аурига 25кв тип котел но ми се струва, че разхода ми е много голям-2,6т за 3мес.Отоплявам етаж от каменна къща,3стаи по 12кв баня 6кв, бойлер.С пвц дограма,но без изолация.Много моля за помощ и информация.Благодаря предварително...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон мар 29, 2021 2:09 pmLilo написа:
Здравейте... Отоплявам се с Еко Спар Аурига 25кв тип котел но ми се струва, че разхода ми е много голям-2,6т за 3мес.Отоплявам етаж от каменна къща,3стаи по 12кв баня 6кв, бойлер.С пвц дограма,но без изолация.Много моля за помощ и информация.Благодаря предварително...
Твърде е мощен котелът
LazarGanev - "Велик майстор"
Първо че къщата е каменна, без изолация, не се отоплява цялата , а второ котелът наистина е много, ама много по-мощен от необходимото и няма как да работи икономично
пон мар 29, 2021 5:38 pmLazarGanev написа:
Първо че къщата е каменна, без изолация, не се отоплява цялата , а второ котелът наистина е много, ама много по-мощен от необходимото и няма как да работи икономично
Благодаря от сърце.....
пон мар 29, 2021 9:11 pmLilo написа:
пон мар 29, 2021 5:38 pmLazarGanev написа:
Първо че къщата е каменна, без изолация, не се отоплява цялата , а второ котелът наистина е много, ама много по-мощен от необходимото и няма как да работи икономично
Благодаря от сърце.....
Ако покривът е изряден (не капе никъде), а таванското не се ползва, може да се настеле с вата. Много помага да задържи топлинката.

Тема "Отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: