• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
M.B. - напреднал
Извинявам се, че толкова ви занимавам просто наистина си нямам голяма идея от отопление и т.н инвестицията си е доста и наистина искам повече съвети и мнения , за да не се прецакам срещу сума от около 10000лв. Ако не можете да отговаряте само кажете, за да спра да спамя. Благодаря.
morfei1 - специалист
Кво значи много ефективен пелетен котел всичко се върти около 90% и въпросния не е изключение. Ако купуваш котел на пелети, купувай изцяло пелетен. Ако цената на дървесните не е ОК за теб, гледай да можеш да гориш слънчак и всякакви подобни. Отоплението на пелети не бих казал, че е евтино.
нед апр 11, 2021 11:22 amM.B. написа:
... след като попитах дали по ефективен означава по икономичен ми отговориха да.
Щом парите вече нямат значение- принципно отговорът е верен, що се отнася само до количество и ако наистина е по икономичен.
Теб нали те интересува цялата картинка?!
По икономично е да изгаряш по 3 тона дървесни пелети, сравнено с изгарянето на четири тона, да речем, слънчогледови? А?
Такова грубо сравнение правя, за да ти се изясни картинката. В никой случай качестените слънчогледови пелети не отстъпват на дървесните по калоричност- мое мнение, а па тоа котел да е по усвояващ от котел Грейко?!!!
Може, питай Филматопло!
M.B. - напреднал
Споделям какво ми е написано , а аз си нямам никаква идея кое е по добро, иначе разбира се, че цената е фактор и за сега съм се спрял на слънчогледовите пелети. Надявам се да не ми излиза повече от 200лв месечно в по студените месеци.
нед апр 11, 2021 7:27 pmM.B. написа:
Споделям какво ми е написано , а аз си нямам никаква идея кое е по добро, иначе разбира се, че цената е фактор и за сега съм се спрял на слънчогледовите пелети. Надявам се да не ми излиза повече от 200лв месечно в по студените месеци.
Доста оптимистично.
А как я мислиш да се случи тая работа с оня хайтек пелетно комбиниран котел?
Не ти ли казаха, че не отговаря на това условие?
morfei1 - специалист
нед апр 11, 2021 7:27 pmM.B. написа:
Надявам се да не ми излиза повече от 200лв месечно в по студените месеци.
На тия квадрати силно ме съмнява. Ако можеш да ги топлиш 24/7 с 200лв. средно на месец за сезон си шампион :)
M.B. - напреднал
нед апр 11, 2021 7:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед апр 11, 2021 7:27 pmM.B. написа:
Споделям какво ми е написано , а аз си нямам никаква идея кое е по добро, иначе разбира се, че цената е фактор и за сега съм се спрял на слънчогледовите пелети. Надявам се да не ми излиза повече от 200лв месечно в по студените месеци.
Доста оптимистично.
А как я мислиш да се случи тая работа с оня хайтек пелетно комбиниран котел?
Не ти ли казаха, че не отговаря на това условие?
Ако знаех щях да ти кажа :mrgreen: . Това за 200лв за грейкото го мисля. За другия нямам идея.
M.B. - напреднал
нед апр 11, 2021 9:02 pmmorfei1 написа:
нед апр 11, 2021 7:27 pmM.B. написа:
Надявам се да не ми излиза повече от 200лв месечно в по студените месеци.
На тия квадрати силно ме съмнява. Ако можеш да ги топлиш 24/7 с 200лв. средно на месец за сезон си шампион :)
Почвам да се плаша :|. Към колко тогава да се ориентирам?
morfei1 - специалист
Няма кво да се плашиш то туй теб чака. С 200чувала дървесни пелети е много оптимистично да топлиш 180дни, 180кв.м добре изолирани и с добра дограма.

Някак си ми е трудно да повярвам, че има котел на пелети, който може да се движи с 0,70кг./ч средно... но, па може и да има. Първоначално бих стартирал с двойно, пък ако остане добре дошло.
M.B. - напреднал
нед апр 11, 2021 10:27 pmmorfei1 написа:
Няма кво да се плашиш то туй теб чака. С 200чувала дървесни пелети е много оптимистично да топлиш 180дни, 180кв.м добре изолирани и с добра дограма.

Някак си ми е трудно да повярвам, че има котел на пелети, който може да се движи с 0,70кг./ч средно... но, па може и да има. Първоначално бих стартирал с двойно, пък ако остане добре дошло.
А слънчогледови?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Отопление на етаж от къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: