• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
M.B. - напреднал
вт апр 13, 2021 3:47 pmmorfei1 написа:
КачиСнимкаСам.JPG



КачиСнимкаСам1.JPG



КачиСнимкаСам2.JPG



КачиСнимкаСам3.JPG
Явно понеже съм от телефон и не ми дава нещо.
morfei1 - специалист
Аха ясно. На твое място стълбищната площадка бия я вкарал в етажа. Бих изградил стена от ютонг, тухла или гипсо картон с добра изолация и бих си сложил входна врата. По този начин ще го обособя като коридор в който мога да сложа портманто, гардероб за дрехи и обувки и вякакви подобни. Вътре можеш да си сложиш едно малко радиаторче 800x60 или 1000x600 и ще си държиш вратите на целия етаж отворени или пък затворени, както ти е кеф.

Моят коридор е да речем подобен. Вратите на всички стаи почти винаги отворени, и реално радиатора в антрето включва от време навреме и то много рядко, за много кратко когато отвън наистина стане студено - под 0C, понеже се явява вътрешно антре и при непрекъснато отопление, когато се темперира етажа и къщата като цяло, там се явява най-топлата част от етажа ми, без да се налага непрекъснато принудително отопление от радиатора в коридора.

Няма смисъл да топлиш целия този въздух над самите стълби, нито пък да не използваш рационално стълбищната площадка, която не е малка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт апр 13, 2021 4:05 pmM.B. написа:
Ето няколко снимки , ако можете да добиете представа.
Бял кахър! Остъляваш, слагаш врата и имаш самостоятелен апартамент
M.B. - напреднал
вт апр 13, 2021 5:43 pmmorfei1 написа:
Аха ясно. На твое място стълбищната площадка бия я вкарал в етажа. Бих изградил стена от ютонг, тухла или гипсо картон с добра изолация и бих си сложил входна врата. По този начин ще го обособя като коридор в който мога да сложа портманто, гардероб за дрехи и обувки и вякакви подобни. Вътре можеш да си сложиш едно малко радиаторче 800x60 или 1000x600 и ще си държиш вратите на целия етаж отворени или пък затворени, както ти е кеф.

Моят коридор е да речем подобен. Вратите на всички стаи почти винаги отворени, и реално радиатора в антрето включва от време навреме и то много рядко, за много кратко когато отвън наистина стане студено - под 0C, понеже се явява вътрешно антре и при непрекъснато отопление, когато се темперира етажа и къщата като цяло, там се явява най-топлата част от етажа ми, без да се налага непрекъснато принудително отопление от радиатора в коридора.

Няма смисъл да топлиш целия този въздух над самите стълби, нито пък да не използваш рационално стълбищната площадка, която не е малка.
Варианта е да го остъкля и да сложа някаква плъзгаща врата.
M.B. - напреднал
вт апр 13, 2021 6:10 pmn_a написа:
вт апр 13, 2021 4:05 pmM.B. написа:
Ето няколко снимки , ако можете да добиете представа.
Бял кахър! Остъляваш, слагаш врата и имаш самостоятелен апартамент
И това е вариант.
morfei1 - специалист
Преди да остъкляваш, прегледай топлопреминаването на различните материали с които можеш да затвориш площадката.
M.B. - напреднал
вт апр 13, 2021 7:36 pmmorfei1 написа:
Преди да остъкляваш, прегледай топлопреминаването на различните материали с които можеш да затвориш площадката.
Мисля по голямата част да е стъкло, ако се спреме на варианта.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Отопление на етаж от къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: