• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
M.B. - напреднал
Добър вречер, искам да попитам понеже ми предстои да отоплявам етаж от къща около 100кв, стълбище около 37кв, и приземен етаж около 45кв, общо около 180кв. Ще има външна изолация 10см стиропор, изолация на тавана поне 5см каменна вата и дограма троен стъклопакет 4 сезона навсякъде. В момента съм се спрял на пелетен котел, като предложението което имам за момента е грейко експерт 30кв котел с горелка РБ стар 20кв, като радиаторите да бъдат панелни стоманени. Въпросите ми към разбиращите са: Евентуален разход на слънчогледови пелети, камината и горелката достатъчни ли са за квадратурата и радиаторите дали да бъдат алуминиеви или панелни и защо. Благодаря предварително!
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, няма няма нужда от 30кВт котел за 20кВт горелка, кой го измисли това? >е има проблеми с конденз в комина
M.B. - напреднал
пет апр 09, 2021 2:17 amLazarGanev написа:
Е, няма няма нужда от 30кВт котел за 20кВт горелка, кой го измисли това? >е има проблеми с конденз в комина
Тоест 20кв котел 20кв горелка? А какво бихте казали по другите въпроси? И ако е възможно да ми обясните накратко, защото не съм компетентен в тази сфера. Благодаря!
Последна промяна от M.B. на пет апр 09, 2021 6:59 am, променено общо 1 път.
чет апр 08, 2021 11:15 pmM.B. написа:
Добър вречер,...и радиаторите дали да бъдат алуминиеви или панелни и защо. Благодаря предварително!
Добро утро! Докат някои четат, други спаха.
Радиаторите да са панелни! Ако жената държи на дизайн, доводите ѝ са по добри от моите, а ти можеш да им отговориш- алуминиеви.

Бе тая тема не я ли четохме вече сто пъти?

пп След като вече си цитиран и да редактираш, файда йок.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет апр 09, 2021 9:07 am, променено общо 1 път.
M.B. - напреднал
пет апр 09, 2021 6:58 amТрифон П.Трифонов написа:
чет апр 08, 2021 11:15 pmM.B. написа:
Добър вречер,...и радиаторите дали да бъдат алуминиеви или панелни и защо. Благодаря предварително!
Добро утро! Докат някои четат, други спаха.
За котела вече е казано. Понеже такъв по малък няма, то няма и какво повече да се каже.
Радиаторите да са панелни! Ако жената държи на дизайн, доводите ѝ са по добри от моите, а ти можеш да им отговориш- алуминиеви.
Обосновка не смятам да правя.

Бе тая тема не я ли четохме вече сто пъти?
Благодаря за отговора, доста търсих и четох за горелката до колкото прочетох 20кв са достатъчни за квадратурата която съм посочил,но понеже котела е различни кв., питам. За разхода вече нищо не мога да намеря, защото при всеки е различно при подобна квадратура, интересува ме според това което съм посочил някакви приблизителни стойности, защото все пак инвестицията не е малка и искам да имам ориентир. Колкото до радиаторите едни предлагат алуминиеви понеже били по-добри, други казват, че разликата е основно в парите и дизайна и не стигнах до крайно решение по въпроса.
Е, панелни естествено, нали става въпрос за пари. Ако дизайна е по важен, значи да те успокоя- проблем с разхода няма да имаш.
В същата къща, на моето семейство може да са достатъчни 3 тона, а на твоето 5.
torbalan - Дървен философ
Намери някой да ти сметне загубите, после избирай мощността на горелката.
Ако няма етаж над тавана ти - сложи повече изолация.
M.B. - напреднал
пет апр 09, 2021 10:35 amtorbalan написа:
Намери някой да ти сметне загубите, после избирай мощността на горелката.
Ако няма етаж над тавана ти - сложи повече изолация.
Няма етаж над мен, ще гледам да сложа 10см.
M.B. - напреднал
Ако някои може да помогне със сметките за топлозагуби ще съм благодарен.
пет апр 09, 2021 11:08 amM.B. написа:
Ако някои може да помогне със сметките за топлозагуби ще съм благодарен.
Точно сега имам малко работа, а ти се поупражнявай!
https://www.google.com/search?q=%D0%BA% ... e&ie=UTF-8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Отопление на етаж от къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: