• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
M.B. - напреднал
пет апр 09, 2021 11:40 amТрифон П.Трифонов написа:
пет апр 09, 2021 11:08 amM.B. написа:
Ако някои може да помогне със сметките за топлозагуби ще съм благодарен.
Точно сега имам малко работа, а ти се поупражнявай!
https://www.google.com/search?q=%D0%BA% ... e&ie=UTF-8
Благодаря, ще се поупражнявам, само да свърша работа и аз :mrgreen: .
torbalan - Дървен философ
пет апр 09, 2021 10:54 amM.B. написа:
...
Няма етаж над мен, ще гледам да сложа 10см.
Малко са. Можеш да ги сложиш над тавана. 20 - 30 см. вата на юрганчета.
M.B. - напреднал
пет апр 09, 2021 7:59 pmtorbalan написа:
пет апр 09, 2021 10:54 amM.B. написа:
...
Няма етаж над мен, ще гледам да сложа 10см.
Малко са. Можеш да ги сложиш над тавана. 20 - 30 см. вата на юрганчета.
Не знам само до колко е възможно да е плътно, понеже на доста места върху самата плоча има лежащ дървен материал от покривната конструкция.
пет апр 09, 2021 8:16 pmM.B. написа:
Не знам само до колко е възможно да е плътно, понеже на доста места върху самата плоча има лежащ дървен материал от покривната конструкция.
Дървото си е изолатор де. Редиш плътно до него, а като се изравни по височина- завиваш и него. За тавани съм чел до към 50, а на стени съм виждал до 30.
M.B. - напреднал
пет апр 09, 2021 9:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет апр 09, 2021 8:16 pmM.B. написа:
Не знам само до колко е възможно да е плътно, понеже на доста места върху самата плоча има лежащ дървен материал от покривната конструкция.
Дървото си е изолатор де. Редиш плътно до него, а като се изравни по височина- завиваш и него. За тавани съм чел до към 50, а на стени съм виждал до 30.
Възможно ли е да има проблем с мишоците после, а утре ще мерят и ще пробвам да изчисля топлозагубите до колкото е възможно разбира се :mrgreen: и ще напиша, за да хвърлиш едно око :mrgreen:
M.B. - напреднал
Направих грубо изчисление за топлозагубите с http://www.plamcom.bg/kalkulator-toplinni-zagubi. На -10 градуса ми излиза около 17000w. Като ми беше малко сложно да го смятам понеже самата къща има пристроявано и е разделена малко странно. Самият етаж излезна около 10500w приземния около 6000w.
morfei1 - специалист
Е, препоръката за 30-ка дали е добре?
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, как да е добре?
M.B. - напреднал
Стълбищната клетка също е доста голямо,но е вътрешна и дефакто не влиза в сметките. Тоест 20кв са напълно достатъчни? А до колкото въпроса с 30кв котел и 20кв горелка, по добрият вариант е 20кв котел и 20кв горелка? Също ми предложиха и това https://rubin2001bg.com/kombinirani-kot ... -25kw.html като аргумента е : "Котелът е четириходов,освен това принципът на горене е съвсем различен, по ефективен от тези котли с горелките.Котелът работи на принципа на вакуума.Няма горелка а на изхода има вентилатор който контролира горивния процес като изсмуква топлите газове.Пелетите падат в чугунена купичка където изгарят 100%.Много прост и много ефективен" и дефакто след като попитах дали по ефективен означава по икономичен ми отговориха да.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Отопление на етаж от къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: