Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Това, което не предложи на уважаемата аудитория- напълно естествено, предвид локомотива в гаража ти е, че без ТГ, с модулиращ СТ, котел който изпраща вода с точно изчислена температура по радиаторите, ще цикли много по нарядко, поради това, че сбора от мощността на всички радиатори трябва да достигне минимума на котела. Водичка, с температура 40-45 градуса, прави всеки радиатор да изглежда като новородено теленце на четирите си крака. Затуй- повечко радиатори и по големшки.
Голяма благинка е газта и пожелавам такъв прецизен контрол всекиму.
Остава въпросът с правилен избор, което ни насочва към една от важните теми.
Газовото отопление може да бъде и пълна трагедия.

Анди, самото ти присъствие тук, ми стопля душичката. Вече беше ми залипсвал.
bmahob - майстор
аз от 3-4 години съм с ТГ и съм доволен в комбинация с малко кожух и меки зими постигнах приемлив разход с моята ламя, честото он-офф в топлата време го премахнах като 1степен намалих подаването до 800гр/ч така влиза в подържанне и гасне едва като се затопли. сега ще преправяме една система от котле на дърва в такава на пелети/ котлето текна малко/ по моя препоръка слагаме ТГ дано ме не псуват :-D
чет апр 15, 2021 3:02 pmbmahob написа:
...намалих подаването до 800гр/ч така влиза в подържанне ...
... на пелети...
...дано ме не псуват :-D
пон апр 12, 2021 11:55 amcvetoslav9 написа:
... Предстои газифициране на жилището ми...
... Въпроса е със тремоглави ли ще е по-добре и по-икономично или със Стаен термостат?
Едно е сигурно- няма да пречат.
bmahob - майстор
Мене друго ми се чини, :? че ако държиш 23-25гр СТ добре, ама ако обичаш по жега...
чет апр 15, 2021 5:57 pmbmahob написа:
Мене друго ми се чини, :? че ако държиш 23-25гр СТ добре, ама ако обичаш по жега...
Как са живяли древните на стайна температура?!!
А ти си свери термометъра!
Имам най- доброто от "двата свята", на мен познато. Никаква разлика при поддържането на желана температура. Въпросът е съвсем друг.
Освен това, общото с пелетарниците е, че топлят- само това. Модулацията при пелетарник е допустимото зло, при газта не е чак такъв проблем, макар, че последните технологии при хибридните автомобили стигат до там, че изобщо не ползват "модулация" при ДВГ- така повишават КПД до заветните 50%. При пелетарниците е 1/4, при кондензните 1/7-10. Загубите при отопление с по ниска Т са по малки, загубите от комина също, ефективността е по голяма, няма нужда да спъвам подаването на 1ва, изпадане в поддържане.
bmahob - майстор
Ще си купя един от левчето утре и ще снимам, ох качихме камината тая вечер, утре ще се подвързва....... Ако дойде некой от фирмата в събита за първи пуск ще видим как е, човека гледа с недоверие, ми как треа да му обяснявам щода праим от отворена, затворена система.... Абе филма го има..... Всичко тръгна от малък пожар в дневната.....

Тема "Термоглави или Стаен термостат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: