Най - вълнуващия въпрос зимно време.
cvetoslav9 - помощник
Здравейте ! Искам да помоля за съвет ! Предстои газифициране на жилището ми -Апартамент 88кв.м ,като за момента ще се направи газовата инсталация и ще се използват наличните чугунени радиатори които са нови и в последствие догодина може да се сменят с панелни ако не съм доволен от чугунените! Въпроса е със тремоглави ли ще е по-добре и по-икономично или със Стаен термостат?
speka_rs - майстор
След балансиране на системата и стайния термостат трябва да върши работа.
Jacomo - специалист
Стайни термостати+ел. задвижки, все пак не случайно са "стайни", а не "жилищни". Има много функционални китайски с Wifi на достъпни цени.
torbalan - Дървен философ
пон апр 12, 2021 1:41 pmspeka_rs написа:
След балансиране на системата и стайния термостат трябва да върши работа.
Ако имаш стаи с големи прозорци, които се огряват от слънцето - в идеята за термоглава има някакъв смисъл. Все пак трябва да се избере една стая, в която да е датчика.
vectra72 - специалист
Лично за мен с глави е по добре.Във всички стаи съм с електронни термо глави и си ги нагласям според желаната темперътура .Пак казвам лично мое мнение.
krasi92 - майстор
И двете разбира се. И като разбутваш махни и чугуна. Догодина пак да омажеш и цапаш струва ли си.
torbalan - Дървен философ
пон апр 12, 2021 7:58 pmvectra72 написа:
Лично за мен с глави е по добре.Във всички стаи съм с електронни термо глави и си ги нагласям според желаната темперътура .Пак казвам лично мое мнение.
Аз пък съм точно наопаки.

Абонатната регулира подаването на топлина по външна температура и температура на водата, която се връща в нея.

Където искам да е по-хладно съм намалил кранчетата...

Единствено в една спалня, която има бая голям прозорец и гледа на юг-югозапад и няма нищо, което да го засенчва, се усеща, когато напече слънцето...
cvetoslav9 - помощник
пон апр 12, 2021 8:57 pmkrasi92 написа:
И двете разбира се. И като разбутваш махни и чугуна. Догодина пак да омажеш и цапаш струва ли си.


То няма да се прави основен ремонт а само ще се заменят чугунените радиатори със панелни !

Тема "Термоглави или Стаен термостат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: