• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
iliya_i - майстор
нед апр 18, 2021 9:51 amlpoik написа:
нед апр 18, 2021 9:31 amТрифон П.Трифонов написа:
А тъй, излейте си, че да ви отпусне малко- то такъв стрес....чак да не ти се живее!

Моите бойлери съм си ги сменял сам. Вероятно не са много тежки, но пък си даянят- 14 години и кусур си е доста добър експлоатационен период.
Трифоне-Моя е неръждавейка и съм забравил кога го купих и още си е нов. Та се чудя на тези хора с ръждавите бойлери колко неръждаеми бойлери са платили. :? :partyman:
Ами колко? Моята статистика с последните хвърлени 2 бр. ръждаеми е 16-17години. Имам още няколко в експлоатация, дето не са достигнали тая възраст и са си здрави. То тамън почне да ръждясва външния кожух и хоп - водосъдържателя се пробие. Тоз неръждаемия вънка е същият!
Понякога човек тегли и къса клечка. Случва се.
Когато бойлер текне отгоре, никак не е за хвърляне. Протича заради уплътнението под онази тапа, която се вижда на клипът, в предния ми пост.
Просто се подменя.
nandrolon - специалист
нед апр 18, 2021 10:06 amТрифон П.Трифонов написа:
Понякога човек тегли и къса клечка. Случва се.
Когато бойлер текне отгоре, никак не е за хвърляне. Протича заради уплътнението под онази тапа, която се вижда на клипът, в предния ми пост.
Просто се подменя.
Ще го демонтирам и ще видя от къде е. Тази тапа каква роля играе?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не отписвай гаранцията. Ако си сигурен, че този касов бон наистина е от бойлера - продължявай да ги тормозиш и да си търсиш правата. Не си виновен ти, че надписите на касовия бон са изчезнали. Кажи, че ще ги дадеш на КЗП, на съд и т.н. и тогава ще трябва да плащат и експертиза, и разноски по делото, и глоби от КЗП
ky-kyy - майстор
Касовите бележки, ги сканирайте.
Привет ,

съчувствам ти, но май и ЕлДом и Дипломатите, са един дол боклуци. :partyman:
Дипломат на 5 годин и, който е работел сумарно 1. Първо Гръмна Ключ,После термо - защита , накрая протече.
За сравенение вече 2 Тесита експлоатирам, като тиранин. Второто (да ми е живо и здраво :goodman: ) на какви ли не 'мъчения' го подлагам вече 3 години - не е мръднало. на -25 е работело горе на тавана, с вода без вода, със/без филтри нямам оплакване. За време за което загрява и количество вода - също няма сравнение.

Успех с новия !
шоп - майстор
ср апр 21, 2021 11:43 pmOvchi написа:
на -25 е работело горе на тавана, с вода без вода, със/без филтри нямам оплакване.
Как бойлер работи без вода? :?
kozl - майстор
чет апр 22, 2021 6:32 amшоп написа:
ср апр 21, 2021 11:43 pmOvchi написа:
на -25 е работело горе на тавана, с вода без вода, със/без филтри нямам оплакване.
Как бойлер работи без вода? :?
Е то не е уточнено в понятието "работи", кво се има в предвид.
Но предполагам, че автора на цитата има в предвид "водата в чешмата", при което в бойлера има вода, а в чешмата нема :-D
ср апр 21, 2021 11:43 pmOvchi написа:
Привет ,

съчувствам ти, но май и ЕлДом и Дипломатите, са един дол боклуци. :partyman:
Дипломат на 5 годин и, който е работел сумарно 1. Първо Гръмна Ключ,После термо - защита , накрая протече.
За сравенение вече 2 Тесита експлоатирам, като тиранин. Второто (да ми е живо и здраво :goodman: ) на какви ли не 'мъчения' го подлагам вече 3 години - не е мръднало. на -25 е работело горе на тавана, с вода без вода, със/без филтри нямам оплакване. За време за което загрява и количество вода - също няма сравнение.

Успех с новия !
До колкото знам, отдавна Елдом не прави Дипломатите.
И няма ли да се спрат тези глупости?
https://photos.app.goo.gl/Q8mFqFM9uQQVVx7X7
2в1, вече 13 години на стената в банята.........дали ще му е фатална?!!!

Прикачен файл

DSC_0062.JPG
DSC_0062.JPG (72.23 KиБ) Видяна 1130 пъти
ESPACE - майстор
чет апр 22, 2021 6:32 amшоп написа:
ср апр 21, 2021 11:43 pmOvchi написа:
експлоатирам, като тиранин. Второто (да ми е живо и здраво :goodman: ) на какви ли не 'мъчения' ....на -25 е работело горе на тавана, с вода без вода,
Как бойлер работи без вода? :?
... и как се подлага на мъчения и тиранична експлоатация? :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Бойлер от Елдом Инвест е много лоша идея!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: