• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nandrolon - специалист
Здравейте, минавам от тук да споделя опита си с въпросната фирма и техните продукти кръстени Green Line,които всъщност са един отпадък.
Направих грешката да си купя бойлер 150л със 2 серпентини преди около 4 години. Преди половин година едната серпентина се откърти и започна да надува парното ( не беше изгнила , но явно от напрежение). Гледам гаранционната карта пише 5 годин. От сервиза казват, че само картата не важи, а трябвало и касова бележка за да важи гаранцията. Касовата бележка е избеляла и не си личи нищо. Официалният отговор на производителя е че гаранцията въпреки че е с печат дата и подпшис не важи и да пия една студена вода. Изолирам пробитата серпентина и продъклжавам да си експлоатирам уреда по живо по здраво. Стават грешки. Но не щеш ли сега бойлерът протече някъде отгоре , водната страна на 4 тата година. Вече няма какво да се направи и бойлерът отива на бунището и аз отивам в магазина за нов.Вероятно не родно производство. ( за съжаление)

Та господа от Елдом ( ако случайно четете тук) Вие какво си мислите, че аз ще ви давам по 600 лева през 4 години ?Толкова ли е експлоатационният живот на бойлерите Ви? Природата не може да възобнови суровините които вие превръщате в отпадък за такъв период от време.Гордо носещи името Green Line. 2 напълно различни дефекта за толкова кратък период от време.

И който е решил да си купи елдом емайлиран да има в предвид,че може да не изкара повече от 3-4 години. А предвид, че дефектите не са от старост/ гниене , а по скоро от некачествени зглобки, то и неръждаемите им уреди са под въпрос. Поне за мен.

Успех!
nikolson - майстор
Нандролон, за друг път да знаеш. Понеже касовата бележка е отпечатана най-вероятно на термопринтер, нагряваш хартията и, о, чудо, текстът се появява отново. :partyman:
Soviet_Soldier - специалист
Съвършено вряно, ЕлДом са върховни боклуци. 2009 година, като правих ремонт на банята сглупих да се доверя на "българското качество" и ми излезе през носа. Още по гаранция ми го ремонтираха, защото нещо не е доизмислено, кабелните обувки към нагревателя се нагряват до такава степен, че бяха стопили проводника. Дойде техник и го оправи без да правят проблеми. Точно гаранцията свърши и протече отгоре, съответно отиде на боклука. Разглобявайки го бях още веднъж потресен, разбирайки че вътре емайлът е напълно сринат, а заводски шупли имаше, даже по емайлът на фланеца. Отделно водосъдържателят стоеше в корпуса и изолацията леко на една страна, а в предната му част около 30 квадратни сантиметра не бе допълнена изолираща пяна. Тогава ми просветна, защо водата изстиваше за няколко часа.
След ЕлДом взех Ariston Pro Eco и разликата бе космос, случвало се е италианският бойлер да не е включван 3 дни и в него водата още да е топла. Българският боклук за 3 часа не можеше да запази водата топла. Да, Аристонът бе малко по-скъп, но разликата в качеството се оказа огромна. Да чукам на дърво 6-та година ми служи вярно.

Като единствен плюс на ЕлДом, мога да отбележа само, че по онова време не ми се стори скъп, може би защото вярвах в качеството, което имаха българските бойлери ЕлПром от социализма. Е към 2009 година това качество бе само приятен спомен. Явно и до днес продължават да предлагат на хората боклуци, та даже и ги изнасят унищожавайки авторитетът на българските производители зад граница.

По същото време, по което правих ремонт и мой съсед и близък приятел се захвана със същото, но той се отнесе скептично към българското и взе утвърдена марка като gorenje, който се оказа отличен избор, и даже май все още му служи. Буквално живее няколко къщи след моята, качеството на водата е абсолютно идентично. Тук в София мисля че се води средна към мека. Разглобявайки елдомът реално нямаше налепи от котлен камък, малко след това и една близо 15 годишна пералня ми излезе от строя, нея също разглобих и също бе чиста. Очевидно качеството на водата тук е добро.

Та и аз, като заключение мога да кажа, че продукцията на ЕлДом е много нискокачествена от всяка една гледна точка и НЕ препоръчвам да имате общо с продукти на този производител.
А моите си карат по над 10 години.
Последният (дали ще си умра само с два???!!!) още виси на стената неотварян, произведен през далечната 2007.

https://photos.app.goo.gl/jPGCxRtNzwEhHLJz8

Татко му го свалих на десетата година работещ, правен по същото време като онзи по долу. Сменяна анодна защита веднъж. Двата са налични, като веществено доказателство, ако някой нещо не му се вярва де.

Този още виси в х-л Извора на Беклемето, набор ок 96.
https://photos.app.goo.gl/pDYHdNXCUX8RFQNU9

Гаранционната политика не я коментирам. Като цяло- скука, просто работят и не виждам причина да сменям марката, евентуално.

Доста силни думи, над това мнение. Само ние ли умеем така да се плюем?!
Съжалявам за лошият късмет!
Christo - майстор
Скоро сменяхме на тъста ми бойлер от времето на соца. Сигурно четирийсет годишен, с поцинкован водосъдържател. Елпромски. То тогава други не е и имало. Банята висока, бойлерът и той на високо монтиран. Викнах си помощник. Зор го свалихме от скобите, ами и зор го снесохме от четвъртия етаж по стълбите. Решихме да купим нов бойлер. Елдомски....Приятелят ми го нямаше и се чудех как ще го монтирам сам. Пред магазина опитах да го вдигна. Ами той лек като перце в сравнение със стария. Сам го занесох, сам го монтирах. Ще видим колко ще изкара. Очевидно са пестили от към материали.
fbr - майстор
Метала е заменен до минимално възможното. В най-скоро време очаквам пластмасови водосъдържатели. Още ще олекнат.
kozl - майстор
Евтино и малотрайно - това е тенденцията в производството, за да има оборот.
Но не прави чест на Производителя неуваженито на гарационния срок. Ми да го е направил, така че да си изкара гаранцията и на следващия ден да се повреди. Ма и за тва си требе умение.
Те за тва тъщата си купва от Елдомските от най-евтините и през 3 г. ги сменя, след като се напати след пробите да ги ползва за повече от гар.срок :roll:
А тъй, излейте си, че да ви отпусне малко- то такъв стрес....чак да не ти се живее!

Моите бойлери съм си ги сменял сам. Вероятно не са много тежки, но пък си даянят- 14 години и кусур си е доста добър експлоатационен период.
lpoik - специалист
нед апр 18, 2021 9:31 amТрифон П.Трифонов написа:
А тъй, излейте си, че да ви отпусне малко- то такъв стрес....чак да не ти се живее!

Моите бойлери съм си ги сменял сам. Вероятно не са много тежки, но пък си даянят- 14 години и кусур си е доста добър експлоатационен период.
Трифоне-Моя е неръждавейка и съм забравил кога го купих и още си е нов. Та се чудя на тези хора с ръждавите бойлери колко неръждаеми бойлери са платили. :? :partyman:
нед апр 18, 2021 9:51 amlpoik написа:
Трифоне-Моя е неръждавейка и съм забравил кога го купих и още си е нов. Та се чудя на тези хора с ръждавите бойлери колко неръждаеми бойлери са платили. :? :partyman:
Не зная. От четенето тук зная друго- дори неръждаемите по софийско страдат. Вероятно, въпреки меката вода, тя е агресивна към метала по друг начин.
Моите са емайлирани, ръждаеми.
Тук, по варненско, водата е много варовита.
Единият бойлер ми е закачен на стената и на ВиК- работи.
Другият е свален, с обелен водосъдържател, но готов за тест. Със сигурност през далечната 96та вече ни е къпал. Елдом.

В края на клипчето се вижда на покрива. Свалих го миналата година, когато предстоеше поставяне на новите СК. Няколко години го ползвах като "слънчев бойлер".
https://photos.app.goo.gl/8StLbhczwQkJz1JZ6
Свалих го заедно със стойката и си стои така.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед апр 18, 2021 10:07 am, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Бойлер от Елдом Инвест е много лоша идея!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: