• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Абе глупости на джуджалета.
Как мога да си пазя всички гаранционни карти? Който не пази, значи не му пука. Кво реве тогава?!! Само на мене ли се паднаха читави уреди от Елдом бе?!! Не, снимах един, от първите на Елдом, къде работи още на Беклемето в х-л Извора. Сигурен съм, че още седи там, закачен преди повече от 20 години.
Те ви го, с местоположение и дата.
https://photos.app.goo.gl/c7aHRwqC6TBTx4nF8
https://photos.app.goo.gl/D17NxxSmyfTSdFHq8
Имам едно гаранционно събитие- дефект в контролера на бойлера, в края на четвъртата година. Сервиза го подмени на следващият ден. Това е.

Един не качи снимка, документи. Дали верно страдат от бойлери или клеветят?
Andri01 - майстор
Купуването на каквато и да е техника е като женитбата-на каквото случиш. Е,при второто пазиш до живот картата,но тя не е гаранционна ,за съжаление и "техниката" подлежи само на смяна,но не и на ремонт. Трофи,просто си случил на първото и второто. Кво си се захвалил,ама ха я. :lol:
пет апр 30, 2021 5:56 pmAndri01 написа:
... Кво си се захвалил,ама ха я. :lol:
Аман от ревльовци! То не и само туй, ами сякаш целта е само да се разчуе някаква информация.
За КЗП, разправии, основателни рекламации и тн. законови стъпки, нищо.
Загубил бележката!!!
Chefo77 - майстор
пет апр 30, 2021 4:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
Абе глупости на джуджалета.
Как мога да си пазя всички гаранционни карти? Който не пази, значи не му пука. Кво реве тогава?!! Само на мене ли се паднаха читави уреди от Елдом бе?!! Не, снимах един, от първите на Елдом, къде работи още на Беклемето в х-л Извора. Сигурен съм, че още седи там, закачен преди повече от 20 години.
Те ви го, с местоположение и дата.
https://photos.app.goo.gl/c7aHRwqC6TBTx4nF8
https://photos.app.goo.gl/D17NxxSmyfTSdFHq8
Имам едно гаранционно събитие- дефект в контролера на бойлера, в края на четвъртата година. Сервиза го подмени на следващият ден. Това е.

Един не качи снимка, документи. Дали верно страдат от бойлери или клеветят?
Аз от големите съм доволен, от проточния - хич. Първо се запуши входа от нюню боклуче - някой решил да остави 1 - 1,5 мм отвор на входа. Демонтаж, продухване, монтаж. След някой и друг месец изгоря - смяна с нов, по гаранция. След почти 3 години работа пак изгоря и отиде армаган.
Това са ВЕЩИ. Още повече - далеч от скъпото. Не са важни! Всичко, което се купува с пари, е просто талаш.
Важно е да сме здрави. Утре в 13 часа по БНТ 1 можете да видите едно от двете най-важни неща в моя живот.
Andri01 - майстор
Трофи, добре е,че ти си пазиш бележката за "бургаския бойлер",нали? хайде -още 1 ден ти остана и ... :) :partyman: :partyman:
пет апр 30, 2021 7:38 pmChefo77 написа:
...
Важно е да сме здрави. Утре в 13 часа по БНТ 1 можете да видите едно от двете най-важни неща в моя живот.
Много си прав, Чефо. Няма да мога да го гледам- още един ден в пост и добри помисли за ближния.
Андри, забравих да похваля и 300л служебен Елдомец. Гордо къпе дузина пожарогасители, без да се оплаква.
За да не съм голословен и от токущо...
https://photos.app.goo.gl/Es4FYZfM6zkex5Aq9

Ама просто перфектни са тези Елдоми! У дома имам и 500л на Сънсистем- също е перфектен. Ако си измисля причина, веднага купувам и едно Теси- да има и да си го хваля.
nandrolon - специалист
Може и да правят качествени продукти. Може моят да е изключение.

Но това което им куца е връзката с клиента.Не знаят как да се държат, като фирма която трябва да стои зад името си. Не ги интересува мнението на клиента. Не искат да съдействат. Все едно тяхния ангажимент приключва до продажбата на уреда. Може и така да е . Тяхно право си е. Така са избрали да правят пари.
brum - майстор
Моят Елдом беше с 5 години гаранция. За този срок му протече водосъдържателят 3 пъти. Точно на 2та година, после малко преди 4тата и накрая 1 месец преди 5тата. След това издържа още 2 или 3 години и пак текна.

Първият беше с криво монтирана пластина за захващане към стената. После всеки седеше по различен начин на криво. Една пластина не могат да монтират правилно или поне еднакво между два бойлера. Явно всичко се прави на ръка и без много старание.

Та после взех на Светло Шишков бойлер за едната баня и на Елдом за другата. И двата неръждаеми. Някой нещо обясняваше как за еди к'ва си вода трябвало желязо, пък за еди к'ва си неръждавейка. Софийската била от вторият тип. Явно е бил прав, защото последните 6 години бойлерите си бачкат и не съм ги пипал.
Antonii - майстор
Незнам някой дали си е правил труда да среже водосъдържателя на един такъв протекъл "емайлиран" бойлер.
Аз съм го правил, за да си направя корито от него, но това е без значение.
Така наречения емайл всъщност представлява обикновенна боя, която не е дори термично обработена както при прахово боядисване, та не е никак чудно, че бойлерите протичат за 1-2 години, то и обикновенната ламарина без обработка сигурно ще изкара толкова.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб май 01, 2021 8:54 amAntonii написа:
Незнам някой дали си е правил труда да среже водосъдържателя на един такъв протекъл "емайлиран" бойлер.
Така наречения емайл всъщност представлява обикновенна боя, която не е дори термично обработена както при прахово боядисване, та не е никак чудно, че бойлерите протичат за 1-2 години, то и обикновенната ламарина без обработка сигурно ще изкара толкова.
Не си писал каква беше марката. Аз също имах една Фламина, на която вътрешното покритие се смъкна като кожух, като го срязах. Тези имитатори мисля, че вече не съществуват. Жена ми сама в къщи, бременна, аз из града по работа. Не изключил терморегулатора, нито защитата, бойлерът прегрял и почнал да бумти. Избила вложката на ППР-а, където влиза гъвкавата връзка и съответно цялата баня в пара и вода. Аз докато се прибера, комшията беше се намесил да спре тока и водата от водомера (добре че е успял, щото крана беше под бойлера. После се оказа, че нагревателят не е 3кВт, както пише, а 5,5кВт, но това беше през 90-те, държавата - разграден двор, иди си търси някакви права.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Бойлер от Елдом Инвест е много лоша идея!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: