• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет апр 22, 2021 8:29 amESPACE написа:
... и как се подлага на мъчения и тиранична експлоатация? :lol:
Сигурно излиза от едната баня, колежката, за да влезе в другата
ESPACE - майстор
чет апр 22, 2021 8:27 amТрифон П.Трифонов написа:
До колкото знам, отдавна Елдом не прави Дипломатите.
Ей от тая серия Океан имам 8 бойлера. Събираха ми ги от разни складове преди 7-8 години, че Елдом бяха спрели да ги правят, а аз държах точно на тях. С три различни картинки налепени(има и Дипломат), но иначе напълно еднакви. Това е серията с най-добра изолация по онова време. И след 48 часа има топла вода. Ползват се сезонно, засега няма грижи. Обаче имам един хоризонтален на Елдом, разказа ми играта. Голяма недомислица.
чет апр 22, 2021 8:37 amESPACE написа:
... един хоризонтален на Елдом, разказа ми играта. Голяма недомислица.
В старата квартира, на благоверната, един хоризонтален не можа да се опре само на бабата- пуснал хладка водица накрая. Инак се представяше добре- за 3 години не беше изключван въобще.
kozl - майстор
чет апр 22, 2021 8:54 amТрифон П.Трифонов написа:
чет апр 22, 2021 8:37 amESPACE написа:
... един хоризонтален на Елдом, разказа ми играта. Голяма недомислица.
В старата квартира, на благоверната, един хоризонтален не можа да се опре само на бабата- пуснал хладка водица накрая. Инак се представяше добре- за 3 години не беше изключван въобще.
И при мама има един таков от много повеке години, мое би от преди 2000-дната и се ползва коги спрат ТЕЦ-а. И сигур още мноо години шъ изкара оти напоследък тия от Топлюфикацията се се угрижили бойлеро да се не ползва :-D
нед апр 18, 2021 11:08 amnandrolon написа:
... Тази тапа каква роля играе?
Технологичен отвор, който играе някаква роля при емайлирането мисля. Потапят ги във вани, с някакви течности.
Chefo77 - майстор
чет апр 22, 2021 9:04 amТрифон П.Трифонов написа:
нед апр 18, 2021 11:08 amnandrolon написа:
... Тази тапа каква роля играе?
Технологичен отвор, който играе някаква роля при емайлирането мисля. Потапят ги във вани, с някакви течности.
Оттам излиза въздуха като ги топят във ваните.
nandrolon - специалист
Благодаря на всички за коментарите.

Трябва ми малко помощ за новия бойлер който си купих. https://www.bosch-thermotechnology.com/ ... -758247-p/

На първо място няма копче за включване и изключване , както и за регулиране. т.е. бойлерът е постоянно включен и ако стане нещо с него трябва да се изключва от таблото. Което не е оферта ако не съм в къщи.
И второто което не разбирам е че тази серпентина няма място за датчик , както бойлерите по бай- тошове време. Как се управлява не доумявам.

Тези въпроси съм ги задал на производителя, но явно са неудобни и вече няколко дни няма отговор, Та моля някой ако се е зблъсквал с подобно нещо да сподели опит. Къде да вържа датчика температура та да управлява помпата на парното , като няма извод за него. а за включването и регулирането , някаква нова мода ли не не знам.

п.с. стария бойлер го разлупуих и в действителност има една гайка от горе. Ако от там е протекъл е супер глупаво решение. Компрометира цялата конструкция от едно уплътнение, което не е направено да се ревиизира. Писах и на елдом. Няма отговор. Явно клиентите не са важни.
Последна промяна от nandrolon на пон апр 26, 2021 9:35 pm, променено общо 1 път.
Ми то си личи от къде е текло, а щом не можеш да прецениш.....
Квалификациите за решенията на инженерите са леко неуместни, на фона на "информираният" ти избор, относно новата покупка.

Заслужи си указанията.
https://photos.app.goo.gl/GeEPmd3uFsbVKuhf8
nandrolon - специалист
Подобен съд протекъл веднъж е за подмяна. Поне според мен.

А за изборът ми - основна е цената. Може да съм в грешка. Но реших да не се доверявам на родното производство. Може да съм в грешка . Лош опит няма.

п.с. бургия ;) Благодаря. то по добре да извадя термомеъъра и там да го сложа.

Интересно инженерите какви са ги мислили за тия серпентини без място за датчик.
Последна промяна от nandrolon на пон апр 26, 2021 9:44 pm, променено общо 1 път.
Споделеният е безценен, особено когато се ползва умело.
Не е моя работа да чета упътването на бойлера ти, а е време да се запознаеш с новата си покупка. Тия работи се правят преди, но в случая все още не е излишно.

Пише, че се регулира. Дано откриеш врътката под капака!

Имам и по интелигентни идеи, но се съмнявам, че отговарят на изискванията ти. Въпреки това, една бургия, с правилно подбрана дължина, върши чудеса и анулира гаранция. Ще лепиш на изходящата тръба.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Бойлер от Елдом Инвест е много лоша идея!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: