• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stoy@n - специалист
Това с неръждавейката е пълна глупост! Аз бях с неръждавейка, като го купих с идеята, че забравям за проблем с водосъдържателя-нали е неръждавейка все пак :lol: Да ама не....два пъти го сменях в гаранция, защото водосъдържателя прокапа и след гаранцията като прокапа пак го смених с обикновен. За Елдом става въпрос :shock:
Cpk - специалист
LazarGanev написа:
Не изключил терморегулатора, нито защитата, бойлерът прегрял и почнал да бумти. Избила вложката на ППР-а, където влиза гъвкавата връзка и съответно цялата баня в пара и вода. Аз докато се прибера, комшията беше се намесил да спре тока и водата от водомера.
. А в такъв случай студената вода защо се спира?
Chefo77 - майстор
съб май 01, 2021 8:54 amAntonii написа:
Незнам някой дали си е правил труда да среже водосъдържателя на един такъв протекъл "емайлиран" бойлер.
Аз съм го правил, за да си направя корито от него, но това е без значение.
Така наречения емайл всъщност представлява обикновенна боя, която не е дори термично обработена както при прахово боядисване, та не е никак чудно, че бойлерите протичат за 1-2 години, то и обикновенната ламарина без обработка сигурно ще изкара толкова.
Пълни простотии (спрямо темата), мога да ти напиша формулата, по която се "приготвя" емайловата смес, а ти да пишеш на Ferro да им кажеш, че Елдом правят с боя съдържателите си!

А водата се спира, за да не навлиза студена в бойлера, когато се пусне да се източва, или по погрешка. Студената вода, която навлиза, рязко увеличава температурата си и съответно обема - и може да пръсне съдържателя. Гръмнал съдържател събаря стена без да се замисли.
Мдааа, после ходя да вадя вечно заспали изпод стените- 2012г, Вл. Варненчик.
Пък сега, завивам си ризото с гъби в спанак, следя си темата, а тя се развива страхотно.
Antonii - майстор
съб май 01, 2021 11:21 amChefo77 написа:

Пълни простотии (спрямо темата), мога да ти напиша формулата, по която се "приготвя" емайловата смес, а ти да пишеш на Ferro да им кажеш, че Елдом правят с боя съдържателите си!
Може и простотии да са, но това беше преди над 10 години, и ако помнех чие производства беше, то бих им написал какви боклуци правят.
За покритието, човек(химик) занимаващ се с разработката на такива ми твърдеше, че няма нищо общо с емайл.
Не твърдя, че беше елдомски.
Сегашната неръждавейка е Елдомска и няма проблем с нея по отношение на водосъдържателя, но по отношение на ел. часта е пълна скръб по отношение на хлабави връзки и последващото им стапяне.
Chefo77 - майстор
Аз затова написах "спрямо темата" - защото зная какво е покритието на елдомските. Пък темата си е за тях.
За слабата елчаст - така си е. И хубави кабели да вземеш, все тая. Пак нагарят :(
lakosste - специалист
пет апр 30, 2021 3:56 pmChefo77 написа:
Ами пазете си гаранциите, като сте завеяни, никой не ви е виновен. Една хартийка е, не двукрил гардероб...
Бях пуснал тема за дефект по дисплея на един часовник - реших да го вкарам в сервиза - не намирам хартийката. Да взема да ревна и аз...
вт май 11, 2021 9:45 pmlakosste написа:
пет апр 30, 2021 3:56 pmChefo77 написа:
Ами пазете си гаранциите, като сте завеяни, никой не ви е виновен. Една хартийка е, не двукрил гардероб...
Бях пуснал тема за дефект по дисплея на един часовник - реших да го вкарам в сервиза - не намирам хартийката. Да взема да ревна и аз...
Ми има начин бе.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт май 11, 2021 10:36 pm, променено общо 1 път.
lakosste - специалист
вт май 11, 2021 10:17 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт май 11, 2021 9:45 pmlakosste написа:
пет апр 30, 2021 3:56 pmChefo77 написа:
Ами пазете си гаранциите, като сте завеяни, никой не ви е виновен. Една хартийка е, не двукрил гардероб...
Бях пуснал тема за дефект по дисплея на един часовник - реших да го вкарам в сервиза - не намирам хартийката. Да взема да ревна и аз...
И коооо?!!
...или след 22 да не питам?
Абе не ми се публикува коментара и не ми се пишеше пак.
Питай си само да има кой да ти отговори.
Само да те питам ,винаги ли си мислиш че си интересен с тези твои коментари.
Прекаляваш понякога.
Не ти оспорвам знанията но ми идва в повече понякога.
вт май 11, 2021 10:28 pmlakosste написа:
Абе не ми се публикува коментара и не ми се пишеше пак.
Питай си само да има кой да ти отговори.
Само да те питам ,винаги ли си мислиш че си интересен с тези твои коментари.
Прекаляваш понякога.
Не ти оспорвам знанията но ми идва в повече понякога.
Не знаеш ли как?
Няма.
Питай. Не съм се замислял.
Случва се- все пак е само понякога.
......и това се случва, понякога, но това му е хубавото.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Бойлер от Елдом Инвест е много лоша идея!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: