• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Кумчо Вълчо - специалист
вт апр 20, 2021 3:23 pmcvetoslav9 написа:
вт апр 20, 2021 3:18 pmКумчо Вълчо написа:
вт апр 20, 2021 9:27 amcvetoslav9 написа:




Не съм ги купувал ,а си бяха в апартамента когато го закупихме! И имам и друг въпрос - възможно ли е тези радиатори да скъсят живота на Котлето както твърди човека който ще ми прави инсталацията на газ и затова препоръчва да се сложат Панелни радиатори ?
Това не е правилният човек. Смени него, а не радиаторите.

А дали ако оставя чугунените радиатори не е по-добре да е с термоглави или няма значение?
Типът на радиаторите няма касателство към термоглавите, по принцип. Иначе, разбирасе че е за предпочитане да се монтират термоглави, макар че малко оскъпяват начинанието, но за сметка на това, конфортът е явен. Важното е да си на автоматичен горивен процес, както е при теб. То има и още ред други благинки, по отношение на комфорта, но е въпрос на средства, а и те тези работи ги зняат най-добре майсторите, добрите майстори. Намери си някой сериозен майстор, питай го, разпитвай го преди да предприемеш каквото и да било, защото най-малкото става въпрос за не малко пари, макар че зависи кой на какво казва пари де, но все пак.... Иначе всичко е конкретика, огледче, изборче, чертежче, проектче и т.н., успех.
cvetoslav9 - помощник
вт апр 20, 2021 3:47 pmКумчо Вълчо написа:
вт апр 20, 2021 3:23 pmcvetoslav9 написа:
вт апр 20, 2021 3:18 pmКумчо Вълчо написа:


Това не е правилният човек. Смени него, а не радиаторите.

А дали ако оставя чугунените радиатори не е по-добре да е с термоглави или няма значение?
Типът на радиаторите няма касателство към термоглавите, по принцип. Иначе, разбирасе че е за предпочитане да се монтират термоглави, макар че малко оскъпяват начинанието, но за сметка на това, конфортът е явен. Важното е да си на автоматичен горивен процес, както е при теб. То има и още ред други благинки, по отношение на комфорта, но е въпрос на средства, а и те тези работи ги зняат най-добре майсторите, добрите майстори. Намери си някой сериозен майстор, питай го, разпитвай го преди да предприемеш каквото и да било, защото най-малкото става въпрос за не малко пари, макар че зависи кой на какво казва пари де, но все пак.... Иначе всичко е конкретика, огледче, изборче, чертежче, проектче и т.н., успех.

Благодаря ! Разпитал съм го просто искам да чуя и друго мнение ,защото мисля ,че е по-добре с повече мнения!
Просто колебанието ми е за радиаторитеннай-вече понеже не са използвани никога ,а плюс това както се вижда на снимката не са от най-старите чугунени и колкото и да не е спестяването на 1000лв си е добре,ако няма да ги сменям !
LazarGanev - "Велик майстор"
Задължително магнитен филтър преди котела
  • 1
  • 2

Тема "Чугунени или Панелни радиатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: