Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pesh0 - помощник
Здравейте имам следния проблем , извода за комин във всекидневата ми е на възможно най-централното място срещу дивана, където би било най-удачно да сложа телевизора. Та питанията ми са в две насоки.

1во възможно ли е да се сложи истинска камина/горивна камера на дърва и директно върху нейната конструкция да се закачи телевиора или да се насочвам към декоративна. Ако е възможно- как се прекарват кабелите в такъв случай и какво става с топлия въздух като се отвори вратата.
2ро Възможно ли е да изместя камината в ъгъла на около 3м от комина и димоотводите да извървят дълъг път в окачения таван и после да се спуснат около 20см надолу за да влезнат в комина, за да избегна прикриването им с още една чупка под окачения таван. (няма как да изместя отвора на комина по-близко до тавана защото е Шийдел и Т образното тяло вече е поставено на около 30см под тавана(1 тухла по-надолу от последната)) Така димоотвода ще направи П образна чупка преди да влезне в комина. Прилагам няколко скици нарисувани на Paint , дано нещо се разбира от тях :D.

Никак не ми се иска да го зазидвам и да слагам декоративна камина.

Прикачен файл

комин 3.jpg
комин 3.jpg (42.29 KиБ) Видяна 587 пъти

Прикачен файл

комин 2.jpg
комин 2.jpg (24.24 KиБ) Видяна 587 пъти

Прикачен файл

комин 1.jpg
комин 1.jpg (24.8 KиБ) Видяна 587 пъти
krasi92 - майстор
има вариант и камина и телевизия но телевизията не от телевизор а от проектор.
pesh0 - помощник
чет май 13, 2021 7:16 amkrasi92 написа:
има вариант и камина и телевизия но телевизията не от телевизор а от проектор.
Как се свързва това чудо към кабелната? Слагаш ТВ на друго място в стаята и пускаш кабели до проектор на тавана ?

Тема "Комин за камина/горивна камера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: