Най - вълнуващия въпрос зимно време.
infomar
На познати им подаряват стара камина с водна риза, но те нямат радиатори и искат да я ползват на дърва, но без водната риза.
Има ли някакъв проблем ползването на тази камина, но без вода?
Чувал съм, че подменяли водата с пясък, но не съм сигурен.
MamaMy - майстор
Познат ползва камина 4 години така без да връзва и прави нищо. Като си изгради системата и радиаторите и тръгна да връзва камината, тя шурна от всякъде. При разглобяването се оказа, че ризата е деформирана и раздута. Едвам излезе. Беше нацепена на няколко места и най-интересното имаше огромна дупка в средата на най-голямата стена. Там вътре имало заварено желязо против раздуване.
infomar
Те нямат намерение да я ползват за радиатори в бъдеще.
Явно има проблем да се ползва без вода във водната риза.
25 години ползвах такава така. Преди две години я преместих в Перник и продължава да работи така.
Няма проблем да се ползва камина с водна риза, без да е подвързана ризата с радиатори. НЯМА!!!
infomar
нед май 16, 2021 7:31 pmТрифон П.Трифонов написа:
25 години ползвах такава така. Преди две години я преместих в Перник и продължава да работи така.
Няма проблем да се ползва камина с водна риза, без да е подвързана ризата с радиатори. НЯМА!!!
Благодаря.
Разбирам, че в ризата няма вода - суха е - нищо не е правено по камината. Слагаш дърва и гориш.
Ще предам на приятелите да не се тревожат.
нед май 16, 2021 8:17 pminfomar написа:
...
Разбирам, че в ризата няма вода - суха е - нищо не е правено по камината. Слагаш дърва и гориш.
...
Аз, естествено, съм я пълнил с вода- беше ми любопитно дали е пробита, но не съм я надувал. Запалих печката, а водата просто извря.
burkov - специалист
Те май не са много ефективни без водата и циркулация. Моята е малка, но ако разчитам само на излъчваната топлина, не е кой знае какво.
пон май 17, 2021 10:39 amburkov написа:
Те май не са много ефективни без водата и циркулация. Моята е малка, но ако разчитам само на излъчваната топлина, не е кой знае какво.
Вероятно твоята не е. Пирамидката топли адски.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... M&usqp=CAU

Тема "Камина с водна риза - ползване без вода?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: