• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, спрях се на ЕНЕРДЖИ 40, първоначално ще съм на въглища. Някой ако има наблюдения, да пише за плюсовете и минусите на тези котли и горелки.
jeffry - напреднал
Аз също се интересувам от котлите на "Енергокамин" - Петрич. Спрял съм се на комбиниран котел Енерджи 50 комбиниран. Виждам, че постът е от преди 1 месец и никой не пише.
kalin72 - майстор
АКо ще топлите прогимназии, ОК са.
jeffry - напреднал
Ами ще отоплявам около 250 кв.м, но с височина 2,80 м. Интересувам се по отношение на безопасност, електроника, автоматика и д-р. , понеже в сайта им нищо не е написано, само размери и т.п. Какъв друг комбиниран котел е по-добър?
speka_rs - майстор
ср юли 14, 2021 9:14 amjeffry написа:
Ами ще отоплявам около 250 кв.м, но с височина 2,80 м. Интересувам се по отношение на безопасност, електроника, автоматика и д-р. , понеже в сайта им нищо не е написано, само размери и т.п. Какъв друг комбиниран котел е по-добър?
За описаните обеми би предпочел Грейко 30 кВт, заради безопасност, електроника, автоматика. Ако имаш въглища си го караш със скара, а след това почваш на слъночглед и забравяш сам за каквито и да е идеи за въглища.
brassSob - специалист
ср юли 14, 2021 10:14 amspeka_rs написа:
ср юли 14, 2021 9:14 amjeffry написа:
Ами ще отоплявам около 250 кв.м, но с височина 2,80 м. Интересувам се по отношение на безопасност, електроника, автоматика и д-р. , понеже в сайта им нищо не е написано, само размери и т.п. Какъв друг комбиниран котел е по-добър?
За описаните обеми би предпочел Грейко 30 кВт, заради безопасност, електроника, автоматика. Ако имаш въглища си го караш със скара, а след това почваш на слъночглед и забравяш сам за каквито и да е идеи за въглища.
Грейко не може на твърдо гориво.
speka_rs - майстор
ср юли 14, 2021 10:22 ambrassSob написа:
Грейко не може на твърдо гориво.
Аз си мисля, че в моята маза има котел Грейко Експерт комбиниран със две вратички, който може да работи на твърдо гориво. Съвсем друг е въпроса дали си залужава да се занимава човек с твърдо гориво, ако може да гори слънчогледови пелети ?
ср юли 14, 2021 11:39 amspeka_rs написа:
ср юли 14, 2021 10:22 ambrassSob написа:
Грейко не може на твърдо гориво.
Аз си мисля, че в моята маза има котел Грейко Експерт комбиниран със две вратички, който може да работи на твърдо гориво. Съвсем друг е въпроса дали си залужава да се занимава човек с твърдо гориво, ако може да гори слънчогледови пелети ?
Колко киловата е?
brassSob - специалист
ср юли 14, 2021 11:39 amspeka_rs написа:
ср юли 14, 2021 10:22 ambrassSob написа:
Грейко не може на твърдо гориво.
Аз си мисля, че в моята маза има котел Грейко Експерт комбиниран със две вратички, който може да работи на твърдо гориво. Съвсем друг е въпроса дали си залужава да се занимава човек с твърдо гориво, ако може да гори слънчогледови пелети ?
Извън производство е.
speka_rs - майстор
ср юли 14, 2021 11:46 ambrassSob написа:
Извън производство е.
Това не го знаех извинявам се, тогава може да се потърси втора употреба.

За Трифон моя е 20 кВт.
  • 1
  • 2

Тема "Мнения за ЕНЕРДЖИ 40, комб.котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: