Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
Виадруса никога няма да изкара конденз в комина, това от мен да го знаеш. При него проблема е високата температура на комина. А ти откъде знаеш, аз какво имам, че това предлагам. Престани да го играеш истина от последна инстанция. Ако още веднъж ангажираш форума с моята личност, ще се обърна към модератор за реакция.
нед юни 20, 2021 8:08 pmfbr написа:
Виадруса никога няма да изкара конденз в комина, това от мен да го знаеш. При него проблема е високата температура на комина. А ти откъде знаеш, аз какво имам, че това предлагам. Престани да го играеш истина от последна инстанция. Ако още веднъж ангажираш форума с моята личност, ще се обърна към модератор за реакция.
Горното е пълна глупост, второто е вярно, следващото е принципно, последното според вятъра. Предпоследното няма да коментирам. Е сега вече го ангажирах.

Повтарям препоръката на Валтер, за избор на автоматичен качествен котел, изгарящ въглища, със съответстваща мощност.
viewtopic.php?f=10&t=59301&p=1073977#p1073977
viewtopic.php?f=10&t=59301&start=40#p1074000
По удачно е, според мен, да се ползва качествена, високоефективна пелетна камина.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед юни 20, 2021 8:21 pm, променено общо 1 път.
fbr - майстор
Къде в поста на автора има намек за автоматичен въглищен котел. Минава случаен юзър, задава въпрос, и почваш за краставицата. Спри се. Прекаляваш.
нед юни 20, 2021 8:20 pmfbr написа:
Къде в поста на автора има намек за автоматичен въглищен котел. Минава случаен юзър, задава въпрос, и почваш за краставицата. Спри се. Прекаляваш.
Не ве, само опитваме, няколко тука, да предпазим някого от погрешен избор.
Евтиното излиза скъпо, а краставицата, ако не си я отгледаш, плащаш прескъпо и без туй скъпата вода. Е, пак ти е забодена, щото ти е на водомера, освен......
Така е според мен- Мир и Любоф!

А, да не забравя- бойлерът, ако не е купен още, да не е 80 литров! Колко и защо, това е друга тема, че вече съм с жълт картон.
memopro - помощник
Благодаря на всички включили се.
Купихме нов чугунен котел, модел sf-04 на турската фирма Rima (Önmetal) на цена 907лв.
https://www.olx.bg/d/ad/nov-chugunen-ko ... 8wOpU.html
stridata - специалист
Здравейте! Искам да отоплявам едно складово хале от 100м2 на 2,80 височина с изолация на тавана, без прозорци, изолация по стените няма, зидано е с итонг. Имам достъп до изключително много дърва за огрев и съм се спрял на Виадрус U22. Чудя се дали 17,7 Kw ще е малко или дали 29KW няма да е голямо? Искам да поддържам температура не повече от 20 гр.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами то нов вече не можеш да купиш, тъй че втора употреба - какъвто намериш
speka_rs - майстор
ср сеп 01, 2021 9:30 amstridata написа:
Здравейте! Искам да отоплявам едно складово хале от 100м2 на 2,80 височина с изолация на тавана, без прозорци, изолация по стените няма, зидано е с итонг. Имам достъп до изключително много дърва за огрев и съм се спрял на Виадрус U22. Чудя се дали 17,7 Kw ще е малко или дали 29KW няма да е голямо? Искам да поддържам температура не повече от 20 гр.
29 кВт е на въглища, а дърва ще изкара около 20 кВт,така че 5 секции по-добре. Ако вземат да свършат дървата може и за автоматизирани изгаряния да се помисли.
stridata - специалист
И от двама ви не разбрах какво да взема? Иначе разбрах, че вече нови няма и ще е втора ръка, но колко KW? Тая 30-ка не е ли голяма за тия 100 кв.
шоп - майстор
ср сеп 01, 2021 12:07 pmstridata написа:
Иначе разбрах, че вече нови няма и ще е втора ръка
Напротив, нови има и то доста фирми ги предлагат.
Избора не е малък
Има:
basic
U22 C
U 22 D
U 26, херкулес

Щом си решил на дърва задължително гледай да е модификация D
Те са си за дърва и са с по-голяма предна вратичка. Така ще влизат дебели дърва и няма да цепиш. Не се плаши от голямата мощност, тя е обявена при номинален режим на горене на висококалорични въглища.

Аз бих купил с повече секции с цел да влиза метровица рязана само на две.

Тема "Избор на котел на твърдо гориво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: