• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Lutchezar - майстор
Имаше наскоро подобна тема. Дебела външна изолация и си намаляваш разходите. На тавана е двойно по-дебела за да държи топлото вътре. Иначе независимо как се отопляваш, отопляваш външния въздух.
вт авг 02, 2022 10:30 pmDamyan написа:
...
Та за ТИ исках външна, но няма как да стане за момента и се чудя да правя ли на таван и външни стени само или няма да е голяма файдата?
Кое е по-добре с частична изолация или без? Къщата е все още с тухли 4ки измазана външно и вътрешно с ПВЦ дограма.
Наздраве!
Мисля, че съм го писал, но за теб отново.
Първо външна, за да нямаш проблем с конденз и мухъл по външните ъгли.
В твоят случай, по добре недей с частична вътрешна.
На тавана слагай!
Damyan - напреднал
ср авг 03, 2022 7:30 amТрифон П.Трифонов написа:
вт авг 02, 2022 10:30 pmDamyan написа:
...
Та за ТИ исках външна, но няма как да стане за момента и се чудя да правя ли на таван и външни стени само или няма да е голяма файдата?
Кое е по-добре с частична изолация или без? Къщата е все още с тухли 4ки измазана външно и вътрешно с ПВЦ дограма.
Наздраве!
Мисля, че съм го писал, но за теб отново.
Първо външна, за да нямаш проблем с конденз и мухъл по външните ъгли.
В твоят случай, по добре недей с частична вътрешна.
На тавана слагай!
На тавана имаш предвид вътре на тавана на 1вия етаж да сложа окачен с вата? Понеже 2рия етаж е повечето време неотопляем?
При окачен таван при изолиране на външните със стиропор отвътре, пак ли ще има мухъл?
Lutchezar - майстор
Колкото и да не ти се иска, без външна изолация няма как да стане...
нед авг 07, 2022 11:51 pmDamyan написа:
На тавана имаш предвид вътре на тавана на 1вия етаж да сложа окачен с вата? Понеже 2рия етаж е повечето време неотопляем?
При окачен таван при изолиране на външните със стиропор отвътре, пак ли ще има мухъл?
На тавана, имах предвид точно там, но се надявах да си на последен или единствен етаж. Тогава се прави над плочата.

Не, при добро изпълнение, без пропуски, мухъл няма да има по външните ъгли. ТИ на таван и външни стени.
Тогава, с още по голяма сила, отколкото при външна ТИ, идват други проблеми. Повишени нива на влажност и трудности с отвеждането ѝ.
Кондензацията на парите се концентрира върху дограмата.
Шопа е спец и може да допълни за вентилация с рекуперация.

Сигурен съм, че досега изобщо не си срещал думичката "оросяване" и неговата Точка. Поне не си се замислял.

Решиш ли да лепиш и окачваш, не прекалявай с дебелина по стените, особено ако смяташ да има и външна!
Мисля, конструкция с картон, вата, паромембрана и т.н салтанати е по доброто.
Damyan - напреднал
пон авг 08, 2022 8:05 amТрифон П.Трифонов написа:
нед авг 07, 2022 11:51 pmDamyan написа:
На тавана имаш предвид вътре на тавана на 1вия етаж да сложа окачен с вата? Понеже 2рия етаж е повечето време неотопляем?
При окачен таван при изолиране на външните със стиропор отвътре, пак ли ще има мухъл?
На тавана, имах предвид точно там, но се надявах да си на последен или единствен етаж. Тогава се прави над плочата.

Не, при добро изпълнение, без пропуски, мухъл няма да има по външните ъгли. ТИ на таван и външни стени.
Тогава, с още по голяма сила, отколкото при външна ТИ, идват други проблеми. Повишени нива на влажност и трудности с отвеждането ѝ.
Кондензацията на парите се концентрира върху дограмата.
Шопа е спец и може да допълни за вентилация с рекуперация.

Сигурен съм, че досега изобщо не си срещал думичката "оросяване" и неговата Точка. Поне не си се замислял.

Решиш ли да лепиш и окачваш, не прекалявай с дебелина по стените, особено ако смяташ да има и външна!
Мисля, конструкция с картон, вата, паромембрана и т.н салтанати е по доброто.
Срещал съм я в темите, и калкулаторите загледах но в нов случай смятам че са не толкова приложими поради факта че всичко е на парче . Едната стая където беше гараж и сложихме прозорец и врата има външно по стената неопор пет сантиметра.. следващата стая до нея няма нищо, но радиатора от съседната е на стената между двете стаи и реално я загрява и пускам много рядко радиатора в тази стая.. та на гаража има външна на тази ще сложа вътрешна... Ще е някъде по диагонал точката на оросяване..
Голям гювеч..
Мисля на стената вътре вместо вата да сложа полинор пяна и да я затворя с гипсокартон. Вносителя на пяната каза че няма нужда от мембрани..
Та ще е експериментално всичко.
Вътрешните стени ще правят термо мост с външността на къщата... Едва ли някой е правил подобни опити та за това и незнам дали да се захващам или да им цакам на пелето производителите и едни външни щори да сложа на прозорците само.

Външна едва ли ще има някога тази къща..
Само на тавана има ли смисъл от вата мембрана и картон?
Lutchezar - майстор
Без външна отиваш само в наливане на пари за този или онзи проблем. Освен това влязоха в сила разни наредби за енергийна ефективност. И всяка къща трябва да отговаря на тях. Все някога ако тръгнеш да я продаваш например, това ще е минус, а може и въобще да не са възможни продажби без паспорт на имота в някакво далечно бъдеще.
5 см не са изолация. 15см са. Климатът ни се измени в последните 10-15-20 години, както и да гледаш. Ако смяташ да живееш там, дори на парче го прави както трябва. Сайдинг с вата също е вариант. Намери си някой приятел с термокамера и разгледайте къщата, прозорците отвън и отвътре. През зимата е най показателно. Така ще си откриеш слабите места.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Избор на котел/горелка среден клас за два етажа по 90кв." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: