• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
speka_rs - майстор
вт юли 20, 2021 10:54 amDamyan написа:
но щом казваш че и Термо и термостат се слагат, ще сложим всичко.
Тук идва момента за избор на марка?
Какъв е най бюджетния вариант който да изкара поне пет години?
За единайсет радиатора, разликата в цените ще е осезаема..
Трифоне разбирам заяждането ти, но човека си търси бюджетен стаен термостат. Аз ползвам бюджетен Салус за около 100 лв и съм доволен. Според мен на инсталацията и трябва стаен термостат. Къде ще е монтиран и кога ще командва котела е отделен въпрос.

Тези идеи и приказки са много хубави, но искат и опредлени парични средства:
вт юли 20, 2021 1:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
Имаме за задача да топлим хотел- ползваме готин контролер, който определя Т на подаваната вода според външна Т, ако може и прогнозно, система с Буфер, щото нали се топлим на твърдо, трипътен моторвентил, котелът осигурен с антикондензен.......- ползваме термоглави във всяка стая, което си е СТ за всяка стая.

Почти познах, че има за задача да нагласи температурите в 10 помещения. Изобщо не беше трудно, а той сподели за 11 радиатора.
Е, къф СТ бе, да си го блъска къде? Та той мисли само до пред носа си!
Или щото ти ползваш и щото понякога се ползва и от други, за домове от по няколко стаи, дай просто да пишем, че е от асортимента?!

Той за инсталацията още не е питал- тръбна разводка, диаметри, помпи...
Може пък да е наясно.
А ако пита и за другите въпроси ще му отоговоря на човека каквото мога и знам, че работи.

Помагал съм на много хора и ще продължавам да помагам, като се мъча да не се заяждам със никого.

Поздрави
вт юли 20, 2021 1:26 pmspeka_rs написа:
...
Трифоне разбирам заяждането ти, но човека си търси бюджетен стаен термостат....
....
Така че не мога да разбера за какво говориш :


Помагал съм на много хора и ще продължавам да помагам, като се мъча да не се заяждам със никого.

Поздрави
Нищо не си разбрал, но тук важният е Дамян. Дано той разбере!
А ти помагай, не спирай!
speka_rs - майстор
вт юли 20, 2021 1:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
Нищо не си разбрал, но тук важният е Дамян. Дано той разбере!
А ти помагай, не спирай!
Да де, ама упреците са към мен и не са за първи път.
вт юли 20, 2021 1:42 pmspeka_rs написа:
вт юли 20, 2021 1:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
Нищо не си разбрал, но тук важният е Дамян. Дано той разбере!
А ти помагай, не спирай!
Да де, ама упреците са към мен и не са за първи път.
Шпек, СТ не му трябва.
Не му говори колко е хубав и златен, защото после няма да идеш да му балансираш хидравликата, нито ще му обясниш как!
Ще си има един термометър от 100 пари на стената.
speka_rs - майстор
вт юли 20, 2021 1:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Шпек, СТ не му трябва.
Не му говори колко е хубав и златен, защото после няма да идеш да му балансираш хидравликата, нито ще му обясниш как!
Ще си има един термометър от 100 пари на стената.
Аз не смятам да ходя да му балансирам хидравликата, ама не ме притесява да изгубя 1-2 часа по телефон да му обесня как да го направи, ако има той желание разбира се.
вт юли 20, 2021 1:56 pmspeka_rs написа:
вт юли 20, 2021 1:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Шпек, СТ не му трябва.
Не му говори колко е хубав и златен, защото после няма да идеш да му балансираш хидравликата, нито ще му обясниш как!
Ще си има един термометър от 100 пари на стената.
Аз не смятам да ходя да му балансирам хидравликата, ама не ме притесява да изгубя 1-2 часа по телефон да му обесня как да го направи, ако има той желание разбира се.
Шпек, я кажи, при ползване на СТ, как ще затоплим помещение, примерно гостна стая? Той има 11 помещения, всичко е нагласено перфектно- нали ти си го консултирал, но не ползва три от стаите на 2ри етаж.
Идат гости и??? Долу, при бабичката, е топло, на СТ му е през датчика за гостните стаи.
Ти чувал ли си за жирафа и зайчето?
пон юли 05, 2021 4:28 pmDamyan написа:
...
Втория етаж ще се отоплява постоянно половината само.
...
Шпек, СТ не му трябва.
speka_rs - майстор
Дамяне не си купувай СТ, няма смисъл така каза Трифон.
вт юли 20, 2021 2:07 pmspeka_rs написа:
Дамяне не си купувай СТ, няма смисъл така каза Трифон.
Шпек, лошо момченце, питах нещо, понеже допускам, че знанията ми са непълни.
Би ли благоволил да обясниш или само ще се цупиш?
speka_rs - майстор
вт юли 20, 2021 2:11 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт юли 20, 2021 2:07 pmspeka_rs написа:
Дамяне не си купувай СТ, няма смисъл така каза Трифон.
Шпек, лошо момченце, питах нещо, понеже допускам, че знанията ми са непълни.
Би ли благоволил да обясниш или само ще се цупиш?
Добре Трифоне, както ти много добре знаеш ако някоя стая ти е студена винаги може да си преместиш в нея СТ, но все ако кажеш, че и това не искаш да правиш може просто да оставиш СТ на земята и той веднага ще измери по ниска температура и ще запали котела.
Ако знаеш, че ще ти трява тази стая топла може 4-5 часа по рано да и отвориш термоглавата и да я стоплиш.
И аз никъде не съм препоръчвал да се оставя половин етаж без отопление. Ама да се подържат едни 17-18 градуса по термо глава да може тези стаи да не са енергиини вампири е това, което бих препоръчал.
вт юли 20, 2021 2:16 pmspeka_rs написа:

Добре Трифоне, както ти много добре знаеш ако някоя стая ти е студена винаги може да си преместиш в нея СТ, но все ако кажеш, че и това не искаш да правиш може просто да оставиш СТ на земята и той веднага ще измери по ниска температура и ще запали котела.
Ако знаеш, че ще ти трява тази стая топла може 4-5 часа по рано да и отвориш термоглавата и да я стоплиш.
И аз никъде не съм препоръчвал да се оставя половин етаж без отопление. Ама да се подържат едни 17-18 градуса по термо глава да може тези стаи да не са енергиини вампири е това, което бих препоръчал.
По този начин, с ТГ, няма да стане за 4-5 часа.
Свалянето на СТ на земята няма да коментирам- моят струва 500 пари.
След като ти не ползваш най добрата опция за СТ, защо на него не му препоръчаш модулиращият на Натурела, а подхождаш само от собствената си камбанария? Салус, екстри-мекстри, при положение, че си има фирмен и модулиращ?!!!
Нещата отиват на котел, с контролер на Натурела. Няма да се очудя и русенският котел да е с такъв.
Опитай още веднъж, има по удачни опции!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15

Тема "Избор на котел/горелка среден клас за два етажа по 90кв." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: