• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Damyan - напреднал
Здравейте отново!
Възникнаха още няколко въпроса.
Стаен термостат или Термо винтили??
Понеже сме по северното Черноморие в момента, попаднах на горелка ви фаиър V fire където го правят в Шабла. Някой ползва ли такава? Добра ли е колкото грейкото или поне същата работа ли ще върши молитвена на един екзотик 20ка?
Поздрави и приятно лято!
За 2х90- термовентили.
Казват, че била добра шабленската.

"демонтирай" редактора от телефона!
speka_rs - майстор
нед юли 18, 2021 3:21 pmDamyan написа:
Здравейте отново!
Възникнаха още няколко въпроса.
Стаен термостат или Термо винтили??
Понеже сме по северното Черноморие в момента, попаднах на горелка ви фаиър V fire където го правят в Шабла. Някой ползва ли такава? Добра ли е колкото грейкото или поне същата работа ли ще върши молитвена на един екзотик 20ка?
Поздрави и приятно лято!
Ако 100 лв са проблем за безжичния термостат не ги давай в началото, винаги на по късен етап може да се дадат. Ако разбереш принципа на работа на електрониката ( и двете горелки ползват Натурела за електроника) можеш и със вградените таймерите да спостигнеш много добри неща.
Damyan - напреднал
Още едно българско изпълнение ми излезе вчера https://www.olx.bg/d/ad/peleten-kotel-i ... 8ycnD.html
Този път от Русе.
Някой да го е пробвал?
Къде са 5к къде 3...
Въпроса за термостата или кранове е защото, имаме два етажа, този термостат в коя стая точно трябва да е? В един магазин ми казаха че ако имаш термостат не е нужно Термо вентили и обратното, за това питам как ще е най удачно .
Дамяня, в магазина чуха ли, че ще отопляваш 180:2=90, 90:5=......Не е само едно помещение, нали?!
Защо те не ти казаха в коя стая да го туриш?
Може и само със СТ, но от тук пишещите, само няколко могат да го направят. Въпреки това, биха монтирали глави.
Русенското, за 3300.....На пръв поглед, не ми хареса. Сам ще си преценяваш- ново е няма мнения, та не разбирам защо питаш- да поразсъждаваме заедно, навярно. Ми.... Не!
За "таймерите", като му дойде времето. Колкото по малък е котела, толкова по малко ще те вълнуват. Нямат пряка връзка с регулирането на температурата по стаите.

Термовентили и задължително секретни кранове, за които, в магазина, пропуснаха да ти кажат.
Damyan - напреднал
пон юли 19, 2021 11:04 amТрифон П.Трифонов написа:
Дамяня, в магазина чуха ли, че ще отопляваш 180:2=90, 90:5=......Не е само едно помещение, нали?!
....
Термовентили и задължително секретни кранове, за които, в магазина, пропуснаха да ти кажат.
Да, казаха ми че за Термо трябва задължително и секретни да се сложат, но казаха че някои майстори слагат или едното или другото, но щом казваш че и Термо и термостат се слагат, ще сложим всичко.
Тук идва момента за избор на марка?
Какъв е най бюджетния вариант който да изкара поне пет години?
За единайсет радиатора, разликата в цените ще е осезаема..
вт юли 20, 2021 10:54 amDamyan написа:
Да, казаха ми че за Термо трябва задължително и секретни да се сложат, но казаха че някои майстори слагат или едното или другото, но щом казваш че и Термо и термостат се слагат, ще сложим всичко.
Тук идва момента за избор на марка?
Какъв е най бюджетния вариант който да изкара поне пет години?
За единайсет радиатора, разликата в цените ще е осезаема..
Щом мислиш за 5г само, стотя пари, за СТ си ги спести, както рече Шпека!
Зарадвай някое дете, да си купи сладолед! По файда ше има.
Грейко или шабленска с Грейко. Евтино готино няма, Дамяня.
Бюджетен вариант- брадва на дръвника, печки по стаите, плюнчиш мазолите и нека да е Лято.
speka_rs - майстор
Аз ползвам на Салус, там според екстрите е и цената.
Шпек, ти ползваш, аз ползвам, но идват нови хора, с въпроси, къде прочели, къде чули, дето в началото са доста объркани- нормално.
Защо му препоръчваш СТ, след като не му е необходим?
Хайде, за да е по лесно, давам за пример крайни ситуации.
Имаме едно помещение- ползваме СТ.
Имаме за задача да топлим хотел- ползваме готин контролер, който определя Т на подаваната вода според външна Т, ако може и прогнозно, система с Буфер, щото нали се топлим на твърдо, трипътен моторвентил, котелът осигурен с антикондензен.......- ползваме термоглави във всяка стая, което си е СТ за всяка стая.

Почти познах, че има за задача да нагласи температурите в 10 помещения. Изобщо не беше трудно, а той сподели за 11 радиатора.
Е, къф СТ бе, да си го блъска къде? Та той мисли само до пред носа си!
Или щото ти ползваш и щото понякога се ползва и от други, за домове от по няколко стаи, дай просто да пишем, че е от асортимента?!

Той за инсталацията още не е питал- тръбна разводка, диаметри, помпи...
Може пък да е наясно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Избор на котел/горелка среден клас за два етажа по 90кв." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: