Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ESPACE - майстор
ср юли 28, 2021 7:37 pmшоп написа:
Дори бих избил стената ако е тухлена и бих го вградил в нея. А
И сам ще си го ремонтираш, когато се повреди.
шоп - майстор
ср юли 28, 2021 11:16 pmESPACE написа:


И сам ще си го ремонтираш, когато се повреди.
Уред в ниша, нищо особено. То и сега в тази кутия на тази тесна тераса достъпа не е лесен.
ESPACE - майстор
чет юли 29, 2021 6:22 amшоп написа:
ср юли 28, 2021 11:16 pmESPACE написа:


И сам ще си го ремонтираш, когато се повреди.
Уред в ниша, нищо особено.
Това го кажи на тоя дето ще го сервизира. В книжката, ония илюстрации с отстоянията не са за оцветяване.
https://shop.amigobg.com/userfiles/prod ... 02500W.pdf
Шеста страница е категорична, а тук вече си чешем макарите.
Котелът е монтиран, въведен в експлоатация, няма да се мести, само може да се предобряват нещата. Може и да се измести, навътре- зависи колко е луд собственика. На мен, някой умник като ми каже- Не може. - стой та гледай!
Вата вътре, която ще трябва да се вади при сервизиране, което пък не е често.
Остава ми предложението за топлинка от помещението- двата отвора, а конвекцията е бонус.
Ребърце, отдолу, също е вариант, но значително по сложен и скъп от дотук изброените.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет юли 29, 2021 1:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ребърце, отдолу, също е вариант, но значително по сложен и скъп от дотук изброените.
Зависи от гледната точка. За мен това е най-лесният и най-ефикасният начин
problemi - напреднал
Здравейте,

Апартаментът е малък и от вътрешната страна е кухнята, с шкафове, така че няма как да се мести или да се пробиват дупки.

Най-реално е да се сложи вата от вътрешната страна (въпросът е каква точно?), като се сложи и терморегулатор с нещо на ток (хванат от кабелите на котела), което да подгрява. Под ребро имате предвид такова на газ вързано към котела, или на ток някакво, което да мине през регулатора и да се пуска само като падне температурата под 5 градуса?

Въпросът е какво да е това подгряващо нещо на ток? Нагревател за аквариум би свършил работа, но не знам точно как ще го хвана. Идеи?
Лазар има предвид алуминиев глидер за разиатор, по размер.
Фактически, куфарът се разглежда като отделно отопляемо помещение.
Не помислих сериозно, върху това, но сега наистина ми изглежда добра идея.
Имаш си радиатор под котелът, с монтирана термоглава и секретен вентил.
Тръбите си минават точно покрай него. Правят се отклонения, термоглавата на снежинка и готово.
Нагоре ватата може да си сложиш пак.
- глидер-15 пари.
- термоглава, вентил, секретен вентил- около 30.
- два фитинга, две къси тръбички, труд- .........
Викай инсталатора!
MamaMy - майстор
Повечето кафе-автомати по улиците си работят безгрижно с една крушка вътре. Не е задължително да прави баня.
Преди година в южна Гърция опукаха всички водомери и доста тръби. При тях тръбите са като нашите кабеларки. Висят от дървета и покриви. :lol: Не бяха виждали студ под 5-6 градуса, но разбраха защо глупавите българи си закопават тръбите. Е, на тях после пък им бяха лесни за ремонт и подмяна. :axe:
problemi - напреднал
чет юли 29, 2021 9:16 pmMamaMy написа:
Повечето кафе-автомати по улиците си работят безгрижно с една крушка вътре. Не е задължително да прави баня.
Преди година в южна Гърция опукаха всички водомери и доста тръби. При тях тръбите са като нашите кабеларки. Висят от дървета и покриви. :lol: Не бяха виждали студ под 5-6 градуса, но разбраха защо глупавите българи си закопават тръбите. Е, на тях после пък им бяха лесни за ремонт и подмяна. :axe:
За кафе автоматите може, но няма ли да е рисковано да има от старите крушки точно под котела, от където идва газта? Притеснявам се да не стане някаква искра. Иначе ако няма проблем, ще сложа една 40 ватова примерно с един термо регулатор настроен на 5 градуса и ще станат нещата.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон авг 23, 2021 9:18 pmproblemi написа:
За кафе автоматите може, но няма ли да е рисковано да има от старите крушки точно под котела, от където идва газта? Притеснявам се да не стане някаква искра. Иначе ако няма проблем, ще сложа една 40 ватова примерно с един термо регулатор настроен на 5 градуса и ще станат нещата.
problemi, виждам, че си малко бавен и може да стане сакатлък! Наистина е много опасно да слагаш крушки там, където има газ :-D . Вместо да топлиш газовия котел с нагревател на ток, що не вземеш да го смениш с електрически, тъкмо няма да се смесват газ и ток в гърмящи смеси? М? Пък и по-ефтинко щи излези! И няма да има problemi

Тема "Изолация на газов котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: