Най - вълнуващия въпрос зимно време.
problemi - напреднал
Здравейте,

Въпреки, че газовият котел има PVC кофраж, миналата зима при -20 градуса замръзна докато работеше, та дадох сумати пари за ремонт.

Преди да започне следващият утоплителен сезон, съм решил да направя изолация (възможно най-добра) за да не замръзва пак.

Въпросът ми е, прекалено ли ще е да сложа и вътрешна и външна изолация? Какъв тип да сложа? От вътре предполагам каменна вата, а отвън?

Благодаря ви предварително.

Изображение
ESPACE - майстор
Каквато и изолация да сложиш, няма ли те една седмица и температурата да е под нулата пак ще замръзне БГВ частта. По добре помисли за отопление на шкафа.
problemi - напреднал
ср юли 28, 2021 2:05 pmESPACE написа:
Каквато и изолация да сложиш, няма ли те една седмица и температурата да е под нулата пак ще замръзне БГВ частта. По добре помисли за отопление на шкафа.
За това ми казаха да сложа минимална температура на котела 19 градуса. Тоест, в стаята падне ли под 19, ще се включи, така че да приемем, че редовно ще се ползва, дори да не съм си вкъщи. А и все пак до сега само при тези продължителни студове на -20 ми е замръзвал.

Иначе те ми предложиха да сложа една от старите крушки за да топли, но не ми се струва като добра идея.
ESPACE - майстор
ср юли 28, 2021 3:40 pmproblemi написа:
Иначе те ми предложиха да сложа една от старите крушки за да топли, но не ми се струва като добра идея.
Като не ти се струва добра идея, ще даваш пари за ремонти.
l0v - специалист
Тя топлата вода е открита много отдавна. :lol: Има и нагревателни кабели и подходящо управление за тях. :)
шоп - майстор
Закона на Мърфи:
навън е -20 и ток няма :idea:
Шопен, не го намесвай тоя!
Замръзнал е, докато работи тоя котел.
Изолация!
Принципно, изолацията не топли. Запазва топлина, та ако топлината от работещият котел не е достатъчна, въпреки поставена топлоизолация, ще се наложи да се вкара енергия.
Това съм го правил, против замръзване на водата за пиене, на домашни любимци, които живеят в неотопляемо помещение.
Нагревател за аквариум, подключен към електронен телморегулатор, от китайските, настроен на 5 градуса.
Резултата е почти никакъв харч и напоени животинки.
Дори да е спирал тока, после нещата се размразяват.

Предложението за лампа с нажежаема жичка не е лошо. Бих го направил пак с упоменатият терморегулатор. Тук си остава проблемът със спиране на електричеството.
Другото ми предложение е пробиването на два отвора от по 25-30мм, в горният и долният край на куфара, към помещението.
Така ще се топли от него, като дори да е спряно отоплението вътре, би трябвало да издържи доста дълго време, преди да замръзне.
Все пак, не вярвам да се случи чак такъв сценарий.
Топлоизолация, перфоратор с подходяща видия, малко креативност при оформянето на дизайна....

Проблеми, на твое място, бих поставил вата вътре. Куфарът е добре направен, че да го криеш. Евентуално, в краен случай.
Бих организирал и следене на температурата, в куфара и външната.
След успешен отоплителен сезон, да се прекръстиш на Няма проблеми!
шоп - майстор
ср юли 28, 2021 7:22 pmТрифон П.Трифонов написа:

Другото ми предложение е пробиването на два отвора от по 25-30мм, в горният и долният край на куфара, към помещението.
Добро предложение!
Крачка към идеята да спим спокойно ако навън е - 20 и няма ток.
За мен вода няма място навън освен ако не е закопана в земата под котата на замръзване ( водопроводни тръби и водомерни шахти)

В този ред на мисли котела няма място навън.
Лично аз бих го преместил за да не заема място и да грози и без това малката тераска. Дори бих избил стената ако е тухлена и бих го вградил в нея. Ако имаме 25 см тухла, 5 см външна ТИ и 1-2 см вътрешна мазилка би могло да се измисли нещо без да се стеснява (значително) вътрешният обем :idea:
ср юли 28, 2021 7:37 pmшоп написа:
Лично аз бих го преместил за да не заема място и да грози и без това малката тераска. Дори бих избил стената ако е тухлена и бих го вградил в нея. Ако имаме 25 см тухла, 5 см външна ТИ и 1-2 см вътрешна мазилка би могло да се измисли нещо без да се стеснява (значително) вътрешният обем :idea:
И това е яко.
Така се освобождава терасата, избягва се и отнемането на вътрешен обем, а котелът го играе част от стената.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, толкова ли е трудно едно ал. ребърце да се сложи под котела, кви са тия крушки? Мястото на котела е в къщи, ама някои се подлъгват по южните талянци

Тема "Изолация на газов котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: