• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
isakow - помощник
Здравейте, предстои да се пуснат тръби за подовото и за радиаторите, само в една от стаите, ще има подово и радиатор.
Кръговете с подова ще са 3-те по около 80м дължина.
Кое от компонентите оскъпява чак до 1500-2000лв? Искаше ми се да се вместя до 1000 ако е възможно и ако може радиаторите да са отделни от подовото,
не да ги връзвам последователно. Бихте ли ми казали кои са компонентите от системата, които са ми нужни? Благодаря
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз пък търся някакъв мармот, дето навивал шоколада в станиол, някой да го е виждал? :cool:
съб авг 28, 2021 12:54 amLazarGanev написа:
.. :cool:
Оня ден гледам един, мъкне една смесителна група, увита в подложка за ламинат, че малко по евтина.
Уговаряше двама, да му я монтират, като условието беше да се вместят някак в бюджет от 1000 лв, а останалите компоненти да са от тях. То май и труда, ама не чух за радиаторите дали са спазариха.
speka_rs - майстор
съб авг 28, 2021 12:45 amisakow написа:
Здравейте, предстои да се пуснат тръби за подовото и за радиаторите, само в една от стаите, ще има подово и радиатор.
Кръговете с подова ще са 3-те по около 80м дължина.
Кое от компонентите оскъпява чак до 1500-2000лв? Искаше ми се да се вместя до 1000 ако е възможно и ако може радиаторите да са отделни от подовото,
не да ги връзвам последователно. Бихте ли ми казали кои са компонентите от системата, които са ми нужни? Благодаря
Колега дай малко снимки да видим какво имаш към момента и да видим как с минимален бюджет да си сглобиш работеща система.
filmatoplo - майстор
Тук не ми приляга да качвам снимки,дайте фейс връзка.
привет,на аудиторията,и аз съм се насочил,към подово и радиатоти,за антикондензния вентил,за 2те помпи(дано стигнат 2),за колекторите,четох и мисля,че ще се получи,ако не проба грешка,докато стане,но мисълта ми е,имали значение смесителния вентил,който пуска 35-40гр вода към самото подово,дали е преди 2та помпа или след нея. благодаря на коментиращите
speka_rs - майстор
съб сеп 25, 2021 9:23 pmttoop22 написа:
привет,на аудиторията,и аз съм се насочил,към подово и радиатоти,за антикондензния вентил,за 2те помпи(дано стигнат 2),за колекторите,четох и мисля,че ще се получи,ако не проба грешка,докато стане,но мисълта ми е,имали значение смесителния вентил,който пуска 35-40гр вода към самото подово,дали е преди 2та помпа или след нея. благодаря на коментиращите
Трябва да е преди, за да може да стане отделен кръг с рециркулация на подовото на по-ниска температура.

п.с. погледни схемата от предната страница.
съб сеп 25, 2021 11:27 pmspeka_rs написа:

Трябва да е преди, за да може да стане отделен кръг с рециркулация на подовото на по-ниска температура.

п.с. погледни схемата от предната страница.
ааа да,сега забелязах малкия байпас,извинявам се за въпроса-не съм се вгледал,но благодаря за отговора
  • 1
  • 2

Тема "Водно подово + радиатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: