Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Trakehner1 - специалист
Здравейте,

инсталираха ми газов котел и остана само да сменим инсталацията (чугунени радиатори на 40-на години с железни тръби). Тази седмица ще взимам радиатори, като бях решил да взема Хелиос. Видях още едни, Innovita Regina. Аналогична цена, но ги дават по-мощни, при делта 60 с почти 30 вата над Хелиос. Същевременно, водосъдържанието им е горе долу идентично, но Регина са по-леки със 100гр от Хелиос. На самия сайт на Инновита пише Designed in Italy, но никъде не виждам Made in Italy. Въпросът е, да не са ребрандирани или произведени на ишлеме за тях, Хелиос до колкото знам се правят в Италия и са доста читави.

Имате ли впечатления дали са читави и как се сравняват с Хелиос?

Благодаря!
Trakehner1 - специалист
Е, никой. Купих ги по препоръка на търговеца (разбира се).

Радиаторите са по-леки от Хелиос със 100гр, един глидер е 1.5кг, поне според опаковката. Изработката изглежда аналогична, но при Регина горната част е с две допирни точки към тръбовидната част на глидера отгоре. Боята по мое мнение е по-лошо качество отколкото при Хелиос, особено видимо отстрани. Имат малко по-удължени оребрения отстрани и са по-дълбоки с 5мм, вероятно от там и по-високата посочена мощност. Такава има публикувана само при делта 60 и при делта 50. Сглобяването им за сега е доста трудно - опръскани са отвътре с боя, която иначе е доста здрава и нипела не може да я проеже - явно трябва да се минават с мечици преди да се сглобят. Радиаторите изглеждат ирански, производство на Iran Radiator Group, които правят и Al Therm и качеството е малко по-добро поне от към боя. Определено, според мен, не си струват разликата с Хелиос-а.

Тема "Innovita Regina - отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: