Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kaloian.donchev - помощник
ср сеп 15, 2021 8:21 pmnork написа:
ср сеп 15, 2021 8:18 pmkaloian.donchev написа:
Искам да кажа че търся фирма която да ми изгради отоплителна инсталация и да монтира термопомпа.
А ся похвали и тез дет си се спрял :supz:
На никой не съм се спрял просто търся фирма която да свърши работа и тази ми направи впечатление за това реших да питам за мнения но бих се радвал и на други предложеноя.
Билян - специалист
Само бягай от геоток че какви ядове се берат с тях не е истина. В темата термопомпи вода вода Съм ги споделил.
kaloian.donchev - помощник
ср сеп 15, 2021 8:48 pmБилян написа:
Само бягай от геоток че какви ядове се берат с тях не е истина. В темата термопомпи вода вода Съм ги споделил.
Благодаря за съвета четах ги.
kaloian.donchev - помощник
Ако някой проявява интерес мога да му изпратя проекта за да изготви оферта.
Предварително благодаря 8-[
kaloian.donchev - помощник
Никой ли в този форум няма такава термопомпа?
kaloian.donchev - помощник
А някой може ли да предложи нещо друго?
Flameff - напреднал
Колега сложи ли термо помпа и на какво се спря? С тези цени на пелетите се чудя дали да не дам малко почивка на котела и да добавя една термо помпа към инсталацията :?
пет май 13, 2022 12:13 pmFlameff написа:
Колега сложи ли термо помпа и на какво се спря? С тези цени на пелетите се чудя дали да не дам малко почивка на котела и да добавя една термо помпа към инсталацията :?
Не бързай, че да не те изненада цената на тока, след няколко месеца!

Газифицирах се, с цел удобство, пред пелетите. Съвсем малко по скъпо беше, но на фона на спестеното време за "Секс, наркотици и рокендрол", цената определено беше надолу.
А, забравих ядене, пиене, кръчми, риболов и т.н.
Сега пестя от газ, като се топля на ток- климатици. Сезона приключи, но така беше. Беше и на сметка.
Мислех за ТП, но предвид несигурността на клатещата се конюнктура, хаха, ще си спестя харча, засега. Мога и ако въобще направя такава стъпка, то машината няма да е еФтина, Никольчо. Току виж вдигнали цената на електроенергията.
Flameff - напреднал
Аз и за едни фотоволтаици се замислям, че имам към 150м2 южен скат, ама чакам до одобрят субсидийката от 70%за 10kw. Пелетите ще останат като резервен вариант, но като гледам как им вървят цените, тока трябва да скочи по две, за да ги настигне, а и тогава ще се пести от хамалогията. Пък и тока го плащаш месец за месец, а пелетите веднъж в началото на сезона.
Реално се чудя между Mitsubishi, LG и Елтерм варианта, който е с LG карантия и БГ доработка.
Съответно и разликата в цената между първия и последния е към 40% за идентична мощност.
Та въпроса е къде е ключа от бараката?!
За съжаление не мога да намеря мнения от ползватели на Елтерм решението. Мицубишито е ясно, LG-то също ми е енигма :)
kaloian.donchev - помощник
пет май 13, 2022 11:14 pmFlameff написа:
Аз и за едни фотоволтаици се замислям, че имам към 150м2 южен скат, ама чакам до одобрят субсидийката от 70%за 10kw. Пелетите ще останат като резервен вариант, но като гледам как им вървят цените, тока трябва да скочи по две, за да ги настигне, а и тогава ще се пести от хамалогията. Пък и тока го плащаш месец за месец, а пелетите веднъж в началото на сезона.
Реално се чудя между Mitsubishi, LG и Елтерм варианта, който е с LG карантия и БГ доработка.
Съответно и разликата в цената между първия и последния е към 40% за идентична мощност.
Та въпроса е къде е ключа от бараката?!
За съжаление не мога да намеря мнения от ползватели на Елтерм решението. Мицубишито е ясно, LG-то също ми е енигма :)
Елтерм вече правят само този с карантията на Panasonic но наистина никъде няма мнения на ползвате ли. Аз купих Panasonic t cap 9 kw. с вграден бойлер, тя си запазва мощността дори при -20 градуса

Тема "Мнения за термопомпите на Елтерм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: