Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kaloian.donchev - помощник
пет май 13, 2022 12:13 pmFlameff написа:
Колега сложи ли термо помпа и на какво се спря? С тези цени на пелетите се чудя дали да не дам малко почивка на котела и да добавя една термо помпа към инсталацията :?
Купих Panasonic t cap 9 kW с вграден бойлер. Все още не мога да изкажа мнение защото още не е монтирана.
пет май 13, 2022 11:14 pmFlameff написа:
Аз и за едни фотоволтаици се замислям, че имам към 150м2 южен скат, ама чакам до одобрят субсидийката от 70%за 10kw. Пелетите ще останат като резервен вариант, но като гледам как им вървят цените, тока трябва да скочи по две, за да ги настигне, а и тогава ще се пести от хамалогията. Пък и тока го плащаш месец за месец, а пелетите веднъж в началото на сезона.
Реално се чудя между Mitsubishi, LG и Елтерм варианта, който е с LG карантия и БГ доработка.
Съответно и разликата в цената между първия и последния е към 40% за идентична мощност.
Та въпроса е къде е ключа от бараката?!
За съжаление не мога да намеря мнения от ползватели на Елтерм решението. Мицубишито е ясно, LG-то също ми е енигма :)
Здравей,

Може ли да споделиш повече за тези евро субсидии ? Търсих в нета, но не намирам нищо.
Благодаря.
Flameff - напреднал
https://m.dir.bg/business/energien-paza ... anovyavane

Все още не е прието, но като стане факт ще е доста интересно.
шоп - майстор
съб май 14, 2022 11:13 amFlameff написа:
Все още не е прието, но като стане факт ще е доста интересно.
Ще е интересно за някои хора. Други ще гледат само от страни и ще въздишат тежко. Ако изобщо се приеме!!!

Аз ще съм доволен като слон, ако се приеме монтаж на фотоволтаици без никакви разрешителни.
6osi6 - майстор
„се предвижда финансиране на 9500 домакинства. Финансирането на фотоволтаична инсталация плюс батерия е до 15 000 лева.”
Не очаквайте нещо от тази прогрма. Когато е смятана цените на панелите са падали, съвсем други са сега. А когато се приеме и докато се приеме, за 15000 ще може да се купи един инвертор от 2квт. и 10 панела.
В другите държави от ЕС общините бързат да я приключат, за да се поставят повече инсталации с отпуснатите средства.
kiss9402 - специалист
Привет, някакво мнение за машина от Елтерм вода-вода ?
6osi6 - майстор
Попитай тук http://vlashki-engineering.com/contacts-bg да ти сглобят една термопомпа с компресор Toshiba, качествени части на Danfoss и какъвто искаш Dixell.
С план на къщата ще ти изчислят топлозагубите и ще ти предложат нужната мощност.

Тема "Мнения за термопомпите на Елтерм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: