• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Hursa - майстор
нед фев 18, 2024 10:42 amiliana написа:
Не, говорим само когато има ток, може ли да се свърже така, че дори и да се скапе акумулатора, помпата да си работи?
След като се пита това. Ако помпата няма захранване, независимо дали юпиеса е с батерия, или със "заминала" си такава - вероятно той е за ремонт или замяна, а не само батерията му.
нед фев 18, 2024 7:24 pmHursa написа:
нед фев 18, 2024 10:42 amiliana написа:
Не, говорим само когато има ток, може ли да се свърже така, че дори и да се скапе акумулатора, помпата да си работи?
След като се пита това. Ако помпата няма захранване, независимо дали юпиеса е с батерия, или със "заминала" си такава - вероятно той е за ремонт или замяна, а не само батерията му.
Напълно нормално е Илиана да задава въпроса си по такъв начин.
Нормално е и да се разсъждава по подобен начин от сеирджии, но не носи никаква полза и не води до реишение на проблема.

- На първо време, за да не седят на студено, помпата да се включи без UPSa, с готовност за гасене на печката!
- Да се провери устройството, както и акумулаторът поема ли заряд от външно зарядно!

Хърс, евтините устройства скапват акумулаторите за година-две. Затова битува мит, че акумулаторите на UPSи издържат само толкова.
Имам съвсем свежи от 2017та, които разхождам и по пикници.
През отоплителният ми поддържат 5-6 контролера, рутер и 6 помпи.
Малка подробност е, че акумулаторите струват кола на старо, както и устройството е на подобна цена.
Освен тази, самият аз се грижа да ги тренирам поне два пъти годишно- леки тренировки, не цикли, понеже не съм намерил още устройство, с логика на зареждачката, която да ме удовлетворява.
Hursa - майстор
нед фев 18, 2024 9:04 amiliana написа:
Да, като сложихме нов акумулатор тръгна, като откачиш ююпс-пак става
Явно са си включили помпата директно и не стоят на студено :)
Та, какво предложи, че не разбрах!
Поне си поортувахме.
нед фев 18, 2024 9:04 amiliana написа:
Да, като сложихме нов акумулатор тръгна, като откачиш ююпс-пак става
Но има ли как да се свърже, и да умре акумулатора, да работи помпата
Не, Илианка, няма как да се свърже през UPSa и да работи с умрял акумулатор.
Вече и колегата разбра, надявам се!
Hursa - майстор
Когато са сложили новата батерия - сигнализира ли, че работи от батерията. Ако да - да се потърси проблем в "схемата" на юпиеса, не в батерията му. Но не знам дали някой ремонтира такива. И ако не се намери майстор - да се замени юпиеса. Но може да е нещо елементарно - да има предпазител, вероятно автоматичен.
нед фев 18, 2024 7:55 pmHursa написа:
Когато са сложили новата батерия - сигнализира ли, че работи от батерията. Ако да - да се потърси проблем в "схемата" на юпиеса, не в батерията му. Но не знам дали някой ремонтира такива. И ако не се намери майстор - да се замени юпиеса. Но може да е нещо елементарно - да има предпазител, вероятно автоматичен.
Устройствата задължително сигнализират когато преминат на работа от акумулатор.
Това е нормалната работа., а не означава проблем в схемата.
Някои устройства имат възможност за изключване на сигнализацията.

Единствено възможно е, устройството да не зарежда акумулатора- повредено.
Тоест, работи докато има енергия в акумулатора.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед фев 18, 2024 8:05 pm, променено общо 1 път.
Hursa - майстор
Но не и когато са включени в мрежата (и няма проблем със захранването им от нея).
Hursa - майстор
Ами не. Въртим се на едно място - след като юпиеса е бил включен и помпата към него, а не е работила. След като няма проблем с помпата. Трябва да се търси проблема в устройството на юпиеса и този проблем не е в батерията му - според мен. (И ако не е проблем с контакта, в който е включен юпиеса. :))
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Помощ при избор на помпа за парно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: