• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
1st0r1k - специалист
Ето как е вързан бойлера:
Изображение

Обезвъздушава се през студената вода от малкото кранче в ляво.
Изображение

Казаха ми,че трябвало да се обезвъздушава през топлата.И този кран имал съпротивление въпреки,че е отворен.
speka_rs - майстор
Колега преди каквито и да е други промени пробвай да смениш коляното на входа на бойлера със тетка и в най-високата част да сложиш обезвъдушител да може да обездъздушиш нещата като хората.
И да попитам системата отворена ли е ?
addicted - специалист
Казвате че по тръбата за бойлера така и не е по текла топла вода. А има ли изобщо вода в тая тръба, данеби просто даа неможе да се обезвъздуши и затова да не потича? Мнението по горе за обезвъздушител е много правилно. Може също да затворите всички радиатори и съществуващата помпа да избута въздуха през бойлера, ама май нямаше кранове...
1st0r1k - специалист
пет сеп 24, 2021 4:24 pmspeka_rs написа:
Колега преди каквито и да е други промени пробвай да смениш коляното на входа на бойлера със тетка и в най-високата част да сложиш обезвъдушител да може да обездъздушиш нещата като хората.
И да попитам системата отворена ли е ?
Отворена е системата - с разширителен съд е.Утре ще купя тетка и ще пробвам.
speka_rs - майстор
пет сеп 24, 2021 9:59 pm1st0r1k написа:
Отворена е системата - с разширителен съд е.Утре ще купя тетка и ще пробвам.
Разширителния съд е колко е по-високо от бойлера?
1st0r1k - специалист
пет сеп 24, 2021 10:40 pmspeka_rs написа:
пет сеп 24, 2021 9:59 pm1st0r1k написа:
Отворена е системата - с разширителен съд е.Утре ще купя тетка и ще пробвам.
Разширителния съд е колко е по-високо от бойлера?
Всъщност беше по-ниско от бойлера и вчера го вдигнах максимално тоест с около 15 см и тръбата за топлата вода,която влиза в бойлера се затопли,което до преди да вдигна разширителния съд не ставаше. Но явно не е достатъчно,защото преди да имам проблема,когато се затопляше тръбата за топлата вода,се затопляше и тръбата за студената.Но сега е топла само топлата.А преди да го повдигна вчера не се затопляше нито едната.Дано ме разбираш.
speka_rs - майстор
съб сеп 25, 2021 7:52 am1st0r1k написа:
Всъщност беше по-ниско от бойлера и вчера го вдигнах максимално тоест с около 15 см и тръбата за топлата вода,която влиза в бойлера се затопли,което до преди да вдигна разширителния съд не ставаше. Но явно не е достатъчно,защото преди да имам проблема,когато се затопляше тръбата за топлата вода,се затопляше и тръбата за студената.Но сега е топла само топлата.А преди да го повдигна вчера не се затопляше нито едната.Дано ме разбираш.
Аз сега се загледах в снимката. Да не би бойлера да е възан с топлата вода от долу ? Ако е така освен тетката смени и това да е подвързан топлата вода от горе, а студената от долу.


п.с. Колега имаш ли възможност да минеш на затворена система?
1st0r1k - специалист
съб сеп 25, 2021 8:24 amspeka_rs написа:
съб сеп 25, 2021 7:52 am1st0r1k написа:
Всъщност беше по-ниско от бойлера и вчера го вдигнах максимално тоест с около 15 см и тръбата за топлата вода,която влиза в бойлера се затопли,което до преди да вдигна разширителния съд не ставаше. Но явно не е достатъчно,защото преди да имам проблема,когато се затопляше тръбата за топлата вода,се затопляше и тръбата за студената.Но сега е топла само топлата.А преди да го повдигна вчера не се затопляше нито едната.Дано ме разбираш.
Аз сега се загледах в снимката. Да не би бойлера да е възан с топлата вода от долу ? Ако е така освен тетката смени и това да е подвързан топлата вода от горе, а студената от долу.


п.с. Колега имаш ли възможност да минеш на затворена система?
Горе си е топлата. Тетка след малко отивам да купя.
1st0r1k - специалист
Напавих го както казахте с тетка горе и да се обезвъздушава от топлата вода горе.Ефект няма.
speka_rs - майстор
нед сеп 26, 2021 1:02 am1st0r1k написа:
Напавих го както казахте с тетка горе и да се обезвъздушава от топлата вода горе.Ефект няма.
А разширителния съд къде е свързан ( преди или след помпата) ?

п.с. можеш ли да снимаш помпата си ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Помощ при избор на помпа за парно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: