Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте на всички.

Имам няколко въпроса, който ми тровят живота много. Търсих в Интернет информация по случая, но не намерих това което търся.
Реших да попитам тук.

1. Колкото и глупаво да звучи, мога ли първо да си купя някакво място горе в балкана/планината където да си построя къщата?
2. Ако може, от къде се "купува" така да се каже?


Идеята ми е да си направя къща някъде нависоко и надалеч от всичко и всички, но най-вече, да си живея в нея постоянно.
Вече съм си направил план на изграждане, с какви материали да бъде и т.н.
Електричество мога да си прекарам, или направо с генератори, плюс няколко соларни панели с батерии, които да ми събират енергия.
И вече последния проблем е: Водата.
Само нея не знам как да си прекарам. Понеже мястото ще е нависоко, а близката река е доста надолу, да се прекарват някакви тръби ще бъде ад.
Другата опция която мислих за вода е да бия сонда. Само че не знам как ще се качи копачка която да бие за вода и на каква дълбочина ще бъде. Третия и последен вариант е, да събирам дъждовната вода в нещо като басейн или цистерна, която да се пречиства и бъде годна за пиене и т.н.

Навярно това което ви казах в момента е доста смешно и звучи доста фантастично, но все пак това ми харесва и искам това да си направя. Обичам да си имам гледка и т.н.
Самата къща ще бъде изцяло от дървен материал (трупи) и като цяло изцяло екологична. Освен това, мисля да засея много дървета наоколо за да изглежда страхотно. Самото място е на една огромна нива горе в балкана и почти голо. Дърветата ще го разкрасят още повече.

Та така.
Ще съм ви благодарен ако ми дадете повече информация. Благодаря предварително.
LazarGanev - "Велик майстор"
Тия ботове стават все по-съвършени :?
MamaMy - майстор
Те така бълнуват и новите юпита когато прекалят с протеините и филмите. :lol:
ESPACE - майстор
Това май не е бот, склонен съм да се съглася с МамаМу. Някой млад милионер ще да е.
krasi92 - майстор
Посеи камъни и си направи каменна къща щото като посееш дръвчета внуците ти може да стоят някога. Водата не е проблем да вземеш един от тия дето зареждат изстребителите в полет да те зарежда от време на време. Една готина антена да хващаш космическа енергия та и за хляб няма да слизаш от горе. Виж в продавалника един продаваше връх от някаква планина.
nikolson - майстор
Има обезлюдени махали в Балкана, в които има къщи, от които собствениците ще се отърват с радост. Другият вариант е купуване на гора. Но как се процедира с изграждането на постройка, нямам представа.
brum - майстор
Не е бот това май. Ако е бот ни чака историята от терминатора по-рано отколкото си мислех :) .

Ако ще строиш в нива, то тя е била поливана навремето. Виж как са поливали и прецени. Ако няма вода наблизо остава варианта да търсиш подпочвени. Трети вариант няма.
nelina_london - специалист
Не успях да разбера,как се търси място за закупуване,а се знае къде е близката река и,че мястото е гола поляна . :)
radius - майстор
И аз не мисля, че е бот, въпреки името.
Аз признавам някой бот да се кръсти @Пепа Миндила примерно, няма да го усетим никога :lol:
venstano - специалист
Идеята ми е да си направя къща някъде нависоко и надалеч от всичко и всички, но най-вече, да си живея в нея постоянно.

В това изречение е голямото противоречие. Като човек който живее в планинско място искам да ти кажа, че планината не е за всеки, и последните "КОВИД години" се нагледах на такива дето искат да са далеч от всичко и всички, ама като го закъсат и почват да звънят или да пишат за помощ във вайбър групата в зоната в която живея. Имай впредвид, че лятото може да живееш почти навсякъде и честите прекъсвания на тока, интернета и мобилните комуникации, не те впечатляват, но зимата, не си ли близо до хора и техника, свършен си. Освен, ако не си наемеш квалифициран екип позициониран наблизо, от обучени хора и медици, обурдван с хеликоптер, БТР или танк да те спасяват когато има нужда. Няма как да се живее сам, ако ти е мил живота, или поне, не за дълго време. Преди две години паднах от стълба и си счупих глезена, добре, че имах покритие на телефона и съседи наблизо, та успях да стигна до болница, макар с голямо закъснение и страшно подут крак. А счупване на крайник е от по-леките сценарии, които може да преживееш. Имаме случай от миналата зима в големия сняг изпуснахме едно момче със сърдечна криза, защото се забави транспортирането от имота му до болницата, при това с високопроходима техника. По горе някой беше написал, че има достатъчно села по планините с изоставени къщи и по някой друг съсед, който вярвай ми със сигурност ще ти се наложи да потърсиш за нещо, както и той теб. Научете се да живеете с хората около вас, да се уважавате и разбирате, това е рецептата за щастлив живот.

Тема "Искам да построя къща на високо място в балкан." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: