• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте!
Предстои ми закупуване на пелетна камина с водна риза.
Изчетох "целия интернет" за мнения относно по известните камини, но всичко което намерих беше най вече негативни мнения и оплаквания относно камините.
С малко бебе на 2 месеца сме за това искам да закупя нещо надеждно и безпроблемно за зимата.
Отопляемата площ е с обща квадратура 65кв.м. (хол с кухня 35кв.м. ; детска 12 кв.м. и спалня 18кв.м.) плюс 2 лири за баня и тоалетна и бойлер 80л.
Радиаторите са 5бр. (3х1750W , 2x2100W)
По мои изчисления ще ми трябва 18kW камина ако не се лъжа.
Като марка съм се насочил към Burnit , Di Calore, Golden Fire, но моля предлагайте и други марки ако има по добри!
Ще бъда благодарен за всяко мнение!
Благодаря!
LazarGanev - "Велик майстор"
съб окт 02, 2021 1:46 amMaartou написа:
Здравейте!
Предстои ми закупуване на пелетна камина с водна риза.
Отопляемата площ е с обща квадратура 65кв.м. (хол с кухня 35кв.м. ; детска 12 кв.м. и спалня 18кв.м.) плюс 2 лири за баня и тоалетна и бойлер 80л.
Радиаторите са 5бр. (3х1750W , 2x2100W)
По мои изчисления ще ми трябва 18kW камина ако не се лъжа.
Пък по мои изчисления не ти трябват 18кВт, а 3 пъти по-малко - т.е. 6кВт, но толкова малки с водна риза няма, тъй че взимай най-малките на пазара - 10-12кВт.
ПП Нищо не си разбрал от "Изчитането на целия интернет", щом си се спрял на тези 3 марки :wink:
съб окт 02, 2021 2:00 amLazarGanev написа:
съб окт 02, 2021 1:46 amMaartou написа:
Здравейте!
Предстои ми закупуване на пелетна камина с водна риза.
Отопляемата площ е с обща квадратура 65кв.м. (хол с кухня 35кв.м. ; детска 12 кв.м. и спалня 18кв.м.) плюс 2 лири за баня и тоалетна и бойлер 80л.
Радиаторите са 5бр. (3х1750W , 2x2100W)
По мои изчисления ще ми трябва 18kW камина ако не се лъжа.
Пък по мои изчисления не ти трябват 18кВт, а 3 пъти по-малко - т.е. 6кВт, но толкова малки с водна риза няма, тъй че взимай най-малките на пазара - 10-12кВт.
ПП Нищо не си разбрал от "Изчитането на целия интернет", щом си се спрял на тези 3 марки :wink:
Пропуснах да доуточня - последен етаж на къща тухла без изолация само вътрешна мазилка.
Добре , да ми предложиш нещо към което да се насоча?
LazarGanev - "Велик майстор"
Да си ми близо - да ти предложа, ама сега само те насочвам. До 120м2 слагам Бижу10кВт или Бижу Дизайн 10, но не знам как е със сервиза в твоя регион. Иначе виж и Екоспар Минима 12, Алфаплам Комо 12, но и за тях не знам кой и как ги сервизира при вас.
Димитър Димов - специалист
1.Не очаквай дистрибутор на една фирма да одобри избора ти ако е на конкурентна.
2.Дава ти се съвет без да се знае от къде си,какви са зимите,в каква къща си.Не е едно и също дали живееш в апартамент в Сандански или насред полето в Кнежа или Драгоман. Ако си от Варна може и да се замислиш за това което ти казват. 3.Защо искаш съвет от непознати, а не разпиташ на ''местна почва'' познати?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не разбрах дали Г-н Многознайко одобрява трите марки, посочени от питащия или просто чувства нужда от писане. Ако ги препоръчва - спокойно може да се възползва от препоръките - той не е дистрибутор, мнението му не е обвързано и еднакво добре познава всички марки (т.е. - никак) :-D
Димитър Димов - специалист
Няма и как да разбереш,зависимите от марки във форума ще ги познаеш че без да имат информация за района и жилището,по квадратурата веднага препоръчват едни и същи стоки.Бъди така добър да ме назоваваш с името ми,без да използваш квалификации,както и аз не те наричам г-н Скачен съд.Преди десетина дни нарече друг пишещ тук г-н Професоре,а не по начина по който се обръщаше към теб,Вероятно високомерието и обидите при теб са начин на общуване.
Здравейте,решил съм да купя пелетна камина „Fierstar" която е с 20% отстъпка при условие ,че намеря „приятел" който също закупи техен продукт-котле камина.Промоцията е до 6-05-24г.Ако някой има интерес от „приятелство"... пишете на jordan54@abv.bg.На всички четящи пожелавам здраве!
  • 1
  • 2

Тема "Избор на пелетна камина с водна риза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: