• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Mihail.Angelov - помощник
Благодаря предварително, ако някой с преработен климатик Mitsubishi сподели мнение за старт-стоп работата на компресора ?
1.5 kW консумация при 5 oC на околната температура приемлив резултат ли е в сравнение с ваши устройства, и сравнение с фабрична термо-помпа Ecodan? (при мене 120 m2 къща на 2 етажа).
Сравними са резултатите с моите ок 600 вата за две машини и 50м2.
Само като разход. В категорията "комфорт" печелиш.
пон дек 05, 2022 1:28 pmMihail.Angelov написа:
Благодаря предварително, ако някой с преработен климатик Mitsubishi сподели мнение за старт-стоп работата на компресора ?
1.5 kW консумация при 5 oC на околната температура приемлив резултат ли е в сравнение с ваши устройства, и сравнение с фабрична термо-помпа Ecodan? (при мене 120 m2 къща на 2 етажа).
С какво управление на ТП си. Джъпери на външното тяло бутал ли си. Ако може качи снимка на джъперите на нъншното тяло.
Детето - специалист
пон дек 05, 2022 1:28 pmMihail.Angelov написа:
Благодаря предварително, ако някой с преработен климатик Mitsubishi сподели мнение за старт-стоп работата на компресора ?
1.5 kW консумация при 5 oC на околната температура приемлив резултат ли е в сравнение с ваши устройства, и сравнение с фабрична термо-помпа Ecodan? (при мене 120 m2 къща на 2 етажа).
Извадил съм дата 11 от този месец, не знам защо се спрях на нея. Това е за 290 м2 на три етажа. Фабрична помпа, напред в темата съм писал модела.

Прикачен файл

Screenshot 2023-02-19 19.30.34.png

Прикачен файл

Screenshot 2023-02-19 19.31.31.png
brum - майстор
пон дек 05, 2022 1:28 pmMihail.Angelov написа:
Благодаря предварително, ако някой с преработен климатик Mitsubishi сподели мнение за старт-стоп работата на компресора ?
1.5 kW консумация при 5 oC на околната температура приемлив резултат ли е в сравнение с ваши устройства, и сравнение с фабрична термо-помпа Ecodan? (при мене 120 m2 къща на 2 етажа).
Разхода може би е по-удачно да се гледа, не момента мощност. Разхода зависи от загубите, а те от топлоизолацията.

В крайна сметка най-добре е да се гледа среден КОП при определени температури. Това като се вземе в предвид дефроста, че той отнема енергия. Но подозирам, че са единици хората дето могат да го измерят.
Mihail.Angelov - помощник
Като продължение на въпросът ми с броя цикли (On/Off) резултата към момента е:
- 2,15 цикъла на час.
- Времето между stop и start e 10 мин.
- Общ брой 4200 цикъла
- Общ брой работни часове 1950 часа.

В каталога на компресори Mitsubishi параметрите на компресора са < 250 000 цикъла, през не по-малко то 3 мин, и до 10 цикъла в час.
Ако до края на отоплителния сезон работните часове стигнат примерно 3000 ч и респективно 6500 цикъла, то това би означавало, че компресора има ресурс за 38 отоплителни сезона. И по-важното - че е възможно това да е нормален работен режим на машината.

Моля за вашите коментари, дали е коректен изводът.
Прикачен файл:
On.Off compressor.jpg
On.Off compressor.jpg (21.77 KиБ) Видяна 955 пъти
Прикачен файл:
Compressor.jpg
Compressor.jpg (109.53 KиБ) Видяна 955 пъти
Mihail.Angelov - помощник
нед фев 19, 2023 7:34 pmДетето написа:
пон дек 05, 2022 1:28 pmMihail.Angelov написа:
Благодаря предварително, ако някой с преработен климатик Mitsubishi сподели мнение за старт-стоп работата на компресора ?
1.5 kW консумация при 5 oC на околната температура приемлив резултат ли е в сравнение с ваши устройства, и сравнение с фабрична термо-помпа Ecodan? (при мене 120 m2 къща на 2 етажа).
Извадил съм дата 11 от този месец, не знам защо се спрях на нея. Това е за 290 м2 на три етажа. Фабрична помпа, напред в темата съм писал модела.
Страхотен резултат.
За същия ден при мене са 43 kW.
Може ли да споделиш разхода за февруари до тук?
Прикачен файл:
El. Data.jpg
El. Data.jpg (42.61 KиБ) Видяна 950 пъти
Детето - специалист
За февруари нямам, помпата не е работила.
На съседа помпата е като моята, но с разликата, че е трифазна. За януари сметката му за ток е х2 на моята, като той е с подово и конвектори, няма никакви изолации на къщата и отоплява само 100м2.
Дори и да добавя 410kw добив от ФЕЦ пак сметката ми няма да бъде х2

Прикачен файл

Screenshot 2023-03-03 08.11.58.png

Прикачен файл

Screenshot 2023-03-03 08.08.55.png
Здравейте имам нужда от помощта ви ,закупих си моноблок Mitsubishi PUHZ W85Vha2-bs и после взех управлението (FTC2).Ако може някой колега да направи една снимка на окабеляване то на платката с минимално обеснение ще съм му благодарен.Помпата няма да има буфер за начало тъй като радиаторите са повечко и нз как ще се държи в работен процес.
Детето - специалист
Свали си менуал от нета и там има всичко с картинки и обяснение кое къде и как да включиш
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Въпроси за ОИ с термопомпа Mitsubishi Ecodan PUZ 8.5 kw R32" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: