• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Знам видях го но ми се искаше ако някой има във Велико Търновска ,Плевенска или Русенска област такава работеща помпа да я видя за да недопусна някоя грешка при свързване,все пак си има тънкости при свързването,а аз не съм от най - добрите схемотехници.
Детето - специалист
Мога да снимам как е при мен, но едва ли ще ти свърши работа. Освен ако не се използват едни и същи платки и само периферията да е различна.
вт яну 23, 2024 6:48 pmДетето написа:
Мога да снимам как е при мен, но едва ли ще ти свърши работа. Освен ако не се използват едни и същи платки и само периферията да е различна.
Добре направи една снимка да сравня нали за FTC2 става дума.
radius - майстор
Тоя контролер е на 15г. сигурно, нямаше ли нещо по съвременно или си вървеше с машината? Тя кой набор е?
И ако ще го окабеляваш по снимки, да знаеш че имаше и един суич за начина на захранване на външното тяло, дали директно или през фтс-то.
И както те посъветваха, разпечатай си сервизните ръководства за контролера и машината и ги изяж с кориците, иначе все ще има въпроси.
Детето - специалист
нед яну 28, 2024 4:59 pmКирил Димитров написа:
вт яну 23, 2024 6:48 pmДетето написа:
Мога да снимам как е при мен, но едва ли ще ти свърши работа. Освен ако не се използват едни и същи платки и само периферията да е различна.
Добре направи една снимка да сравня нали за FTC2 става дума.
Не, при мен е FTC6.
Във връзка с правенето на дефрост. Ако се сложат трипътни вентили и по време на дефрост ТП си върти водата само през една "тръба" как ще се отрази на самият дефрост и в последствие.
Идеята ми е помпата да не охлажда водата в ОИ и така по бързо да наваксва след дефрост.

Прикачен файл

1.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
А откъде ще дойде топлина за дефроста? :cool:
Детето - специалист
пон яну 29, 2024 5:31 pmLazarGanev написа:
А откъде ще дойде топлина за дефроста? :cool:
Добър въпрос :-D
Не знам дали е необходимо, освен да е сигурно, че няма да замръзне топлообменика. А и все пак ще останат едни литри в самата система.
Не знам, затова споделям какво си мисля, ако е възможно и има ефект да се реализира.
Към колегата Кирил, виж този линк. Показано е като за прост човек, щом го разбирам http://www.mitsubishitech.co.uk/Data/Ec ... TC2_IM.pdf
brum - майстор
Буфера туй му е едната роля. Да има складирана енергия за дефроста. При мен температурата в буфера пада с 4 градуса при дефрост. На 80 литра. На 10 литра ще падне с 32 градуса.
LazarGanev - "Велик майстор"
Принципно е желателно буферът да е достатъчно голям, че да се справи с дефроста, дори и да не идва топлина от инсталацията (затворени термовентили или спряна помпа). Но ако от системата идва топла вода, то задачата се облекчава и температурата на водата в буфера няма да спадне драстично
Детето - специалист
При мен с 150л буфер свързан последователно на изхода на ТП и някакъв контролер който води тъпи записки не пада повече с 2*С в буфера. След дефрост студената вода към помпата и тя спада с около 2*С. Но тези два градуса разбутват помпата за около 30 минути.
При мен ако добавя някакъв буфер на студената вода, дали ще намаля времето на тези 30 минути.

Прикачен файл

Screenshot 2024-01-30 122800.png
Screenshot 2024-01-30 122800.png (38.06 KиБ) Видяна 235 пъти
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Въпроси за ОИ с термопомпа Mitsubishi Ecodan PUZ 8.5 kw R32" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: