• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
вт яну 30, 2024 12:44 pmДетето написа:
При мен с 150л буфер свързан последователно на изхода на ТП и някакъв контролер който води тъпи записки не пада повече с 2*С в буфера.
Значи при всеки дефрост губиш около 350 вата топлинна енергия.

Каквито и буфери да слагаш тази енергия я губиш. Просто с повече буфери ще изгладиш кривата на кардиограмата на записа и ще увеличиш комфорта.
нед яну 28, 2024 7:25 pmradius написа:
Тоя контролер е на 15г. сигурно, нямаше ли нещо по съвременно или си вървеше с машината? Тя кой набор е?
И ако ще го окабеляваш по снимки, да знаеш че имаше и един суич за начина на захранване на външното тяло, дали директно или през фтс-то.
И както те посъветваха, разпечатай си сервизните ръководства за контролера и машината и ги изяж с кориците, иначе все ще има въпроси.
Моноблока и управлението се продаваха по отделно,не можах да спечеля управлението поради голямото натдаване,но модела беше FTC2 или (PAC-IF031B-E) , иначе помпата е 2016г.Да видях го това за суича.
radius - майстор
Търси поне FTC5, да можеш през облака да командваш машината.
Става и с FTC4 и къстъм фърмуеър, но трябва да намериш кой да ти го качи (Климаком) и да си купиш wi-fi интерфейса.
Здравейте колеги ,монтирах помпата и свързах FTC-то но но ударих на камък.Първоначално външното тяло ми даде грешка 08 а дисплея вътре ми дава please wait.След 3 часа така външното тяло даде 00 а дисплея си остана на please wait,и така си останаха нещата цял ден.Дали може да е от това че позиция S1 на FTC-то не съм я свързал към позиция S1 на външното тяло,в инструкциите до колкото разбрах не е нужно.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Въпроси за ОИ с термопомпа Mitsubishi Ecodan PUZ 8.5 kw R32" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: