• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Под -5 очаквай да спрат дефростите и да няма тия падове.
brum - майстор
По-важен ми е COP-а на края на деня :) . С тия дефрости цифрите са забележим по-зле от спецификациите.

По спецификации при 2 градуса външна трябва да докара КОП 3.2-3.3 при 35-38 градуса подавана температура. Тая сутрин за 3 часа средният КОП беше 2.3.
radius - майстор
Стига си писал такива работи, че ще ни види шопа и ще ни се смее :lol: :lol: .
Майтапче малко, мен не ме е яд за дефростите, щото накрая не ги усещам.
Не знам чел ли си, имаш ли изобщо данни, за преизчисление на КОП-а заради дефростите. Точно, което си установил опитно. Аз имам за моята машина и съм ги пускал тук, но не мога да ги намеря сега.
brum - майстор
Ако има основание - да се смее. Събирам много данни за работата на машината и мога да деля две цифри една на друга.

То и това ми е целта - като знам цената на газа и тока да смятам кое е по-удачно да работи. Към момента тока ми е на 52ст/кВч (промишлен), та при КОП 2.3 съм по-скоро за газ.
шоп - майстор
Как ще се смея, напротив чета всичко и се възхищавам на точните данни. Лично за мен КОПа трябва да се смята за целият отоплителен сезон. И аз тази неделя стартирах моята ТП. Записах показанията на електромера и на топломера. Надавам се тази година разходите ми за отопления да намалеят още благодарение на @brum и хитрата машинка, която ми направи за да може максимално да се акумулира топлина на нощна тарифа.

Другото, което съм изумен тази година е Т на подземната вода. 16,5 градуса!!! Досега винаги началото на сезона е била 14.5 и към края на отоплителният сезон спада до 13,8 гр
radius - майстор
Аз, засега не се оплаквам от дефрости, има 1 към 6:50, но то още си е 4-6градуса нощем.
Прикачен файл:
def.jpg
def.jpg (27.62 KиБ) Видяна 966 пъти


Иначе и през 40 мин.съм наблюдавал при влага и около 0.
(рутера още си го трая тия дупки в комуникацията с ЕСП-тата :oops: )
brum - майстор
вт ное 15, 2022 8:15 pmшоп написа:

Другото, което съм изумен тази година е Т на подземната вода. 16,5 градуса!!! Досега винаги началото на сезона е била 14.5 и към края на отоплителният сезон спада до 13,8 гр
Завиждам :) !

Ъпдейт от днес - пуснах термопомпата в топлите часове (>5 градуса) и докарах КОП 4. А подовото си акумулира достатъчно енергия. Та няма да търся вече слънцето и ще пиша автоматизация дето да определя кога да работи отоплението.
Детето - специалист
При мен го имам от приложението което ползвам. Ето така съм задал часовете на работа/почивка, при тези външни температури даже и това ми е в повече.
Да попитам дали някой има на идея какъв е датчика който трябва да се сложи за да може да измерва температурата на буфера. Също така искам да сложа още два датчика да включа и двете зони които мога да контролирам. Идеята ми е хем да мога да следя температурата в две зони, хем да мога към таймера да добавя и температура която да достигнем.

Прикачен файл

Screenshot 2022-11-18 19.35.09.png
brum - майстор
С тези изисквания отиваш към самоделна система като моята :) .
Детето - специалист
пет ное 18, 2022 7:43 pmbrum написа:
С тези изисквания отиваш към самоделна система като моята :) .
Няма да е самоделна, все пак това си е опция към вътрешното тяло. Само трябва да включа датчиците и да ги разреша.
Този ми го дават за температурата на водата PAC-TH011-E
Този пък е за температурата на въздуха в някоя от зоните PAC-SE41TS-E
Питах Гугъл, но не ми показва и един резултат в БГ. Препраща ме по някакви сайтове навън, а не ми се вярва това да не се продава в БГ.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

Тема "Въпроси за ОИ с термопомпа Mitsubishi Ecodan PUZ 8.5 kw R32" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: