• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brum - майстор
При мен изглежда алгоритъма за дефрост е свързан към КОПа. При всичките дефрости дето е направила последните 24 часа гледам КОПа е падал до около 2. После дефрост и след 10 минути е с КОП 3.5.

Вчера средният КОП е бил 3.5, днес е бил 2.9. Намразих мъглата, но пък ми дава насоки кога да ползвам газовият котел :) .

За подобрение в режим на минимална мощност се отказах. Мислих още малко и като гледам по обяд как се е отприщила работата от към дефрости термопомпата се оправя добре и без моя намеса.
Детето - специалист
Отворих 5 радиатора да работят на макс. ЦП и ЦП на ТП са пуснати на макс. Температура 40*С и след час време отново изключи и започват циклите. Интересното е, че през този час температурата не е нараствала, но не връща и под 1200w. След като започне с циклите няма никаква зависимост кога ще реши да тръгне и за 2 минути и да изключи.
Иначе съм задал от 6 сутринта до 9 да не работи, идеята е след нощната тарифа да изчака да изгрее слънцето и да "харчи" от ФЕЦ. Затова засега съм и задал да има почивка.
Нагласих позицията на ключовете на вътрешното тяло така както го ползвам. Единствено като му сложа работа с буфер набива грешка за липса на термодатчик, явно иска да следи температурата на буфера. Работата не се промени, единствено неща които не се ползват изчезнаха от настройките.

Като цяло проблема си е в това, че много бързо достига зададената температурата и затова изключва, но защо не сваля мощността или просто това е минимума на който може да работи ТП. Сега ЦП като работят на макс. и дt е 2-3*С и още по бързо достига зададената температура и циклите стават още по начесто.
Явно трябва да стане още по студено, за да мога да охлаждам водата постоянно или човек който да накара ТП да работи под 1300w защото явно това е доста за моите нужди.
Възможно е, в логаритъма на ТП, да е указано при каква външна Т да е възможно да работи на минимална мощност.
При климатиците на Митсубиши Хеви, задължително цикли при сравнително висока външна Т.
Явно инженера е смятал, че по добре да работи Он-Офф, отколкото да е в някакъв неефективен режим. Под определен праг на външната Т, машината си сваля минимума и спира да цикли.
Имам такъв климатик. Чел съм го в Сеткомба. Някои "светила" не го приемат, но аз вярвам на японеца.
Не винаги нашата логика е правата.

пп. Как е Влакси?! Отдавна не съм те виждал. Да не си монтирал някоя хипер ТП?
ппп .Е, нищо не каза ама Калин е налице, зарибен и той.
Детето - специалист
Както и да е, драмата мисля, че приключи. Вчера за няколко часа прерових цялото меню на помпата, няколко часа защото ужасно бавно се случват нещата в менюто. Включих разни икономични режими, отделно имаше настройка за някакви цикли които така и не можах да разбера за какво точно се отнасят. Циклите ги изключих тотално и сега не участват в работата. Вдигнах някакви времена на "стендбай" през които системата си дава време преди да вземе решение дали да включи нещо. И засега работи постоянно, даже започна да прави дефрост и най интересното е, че температурата почти не играе.
В 9:05 е направила дефрост.

Прикачен файл

Screenshot 2022-11-15 12.44.46.png

Прикачен файл

Screenshot 2022-11-15 12.44.34.png

Прикачен файл

Screenshot 2022-11-15 12.44.26.png

Прикачен файл

Screenshot 2022-11-15 12.44.21.png
brum - майстор
Ето така изглежда defrost-а. Трудно ми е да повярвам, че температурата на изхода на термопомпата няма да пада по време на дефроста. На графиката са зададена температура и температура на изходящата вода.

Всъщност къде мериш? На буфера ли?

Прикачен файл

heatpump.png
Детето - специалист
Това си е приложение към помпата и не мога да кажа къде е меренето, трябва да отворя вътрешното тяло и да видя къде се намират сензорите.
А температурата пада, вижда се на последния скриншот. За 4 минути слиза надолу и след това започва отново да тръгва нагоре.
brum - майстор
Така почва да прилича на моя дефрост, само дето моят е малко по-чест отколкото ми се иска :) .
radius - майстор
Споко, като стане -5 ще изчезнат.
brum - майстор
Какво да очаквам при -5?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Въпроси за ОИ с термопомпа Mitsubishi Ecodan PUZ 8.5 kw R32" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: