• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brum - майстор
Моноблок е разковничето! Реших, че сплит система си инсталирал :) .
radius - майстор
Аз LF грешка не намирам.
Тоя датчик поток може и без него за пробата, аз изобщо нямам, но съм с антифриз.
Щракни SW2-2 да обърнеш логиката, ако ти гърми грешка за него.
Ahmakov - специалист
LF е дефектен датчик поток. За проба може и без него, но само за проба!!!
Като пишеш решихме проблема, пиши как сте го решили, защото може хептен да я объркате...
Записвай си кои параметри променяте и как, за да може при нужда да се върнеш назад.
Аз лично се въздържам от съвети защото трябва да гадая как и с какво е изградена система.
Имаш ли някаква документация? Знаеш ли какво и как ,управлява параметъра който променяш?
ТП има тестов режим. Прави си самодиагностика. Само след успешно завършен тест, пускам в експлоатация.
kisyov - напреднал
Здравейте благодаря за съветите. Когато изключа датчик потока от джъмперите ми излиза грешка ЕЕ. Убеден съм вече че проблема е дефектен датчик поток, но сега проблема е че няма откъде да намеря нов датчик поток. Моля някой ако е търсил такъв датчик поток да кажа откъде мога да го купя или ако е открил някой заместител.
Имам всички книжки и съм ги прочел по 20 пъти вече.
Ahmakov - специалист
пет окт 28, 2022 11:47 pmAhmakov написа:
ЕЕ - Трябва да се подгрее маслото в кратера на компресора. Остави я под напрежение за 12 часа.
Остави я под напрежение, означава че си подал 230V, но не си я стартирал от дистанционното. Поне 12часа.
Изключи я, т.е. да не е подадено напрежение. Изчакай поне 5 минути и пак включи.
Ако трябва да превключваш джъмперите, трябва да става винаги при снето напрежение и изчакване 5 минути.
SW2-8 изключваш. Подаваш захранване.
Ако пак ти даде ЕЕ това е недефинирана грешка.
Последна промяна от Ahmakov на вт ное 01, 2022 11:11 am, променено общо 1 път.
brum - майстор
А някой обяснеше, че LG-то имало особености при настройката :) .
Ahmakov - специалист
вт ное 01, 2022 11:08 ambrum написа:
А някой обяснеше, че LG-то имало особености при настройката :) .
Няма нищо особено. Просто трябва да кажеш на машинката какво си и включил и какво искаш от нея.
kisyov - напреднал
вт ное 01, 2022 11:03 amAhmakov написа:
пет окт 28, 2022 11:47 pmAhmakov написа:
ЕЕ - Трябва да се подгрее маслото в кратера на компресора. Остави я под напрежение за 12 часа.
Остави я под напрежение, означава че си подал 230V, но не си я стартирал от дистанционното. Поне 12часа.
Изключи я, т.е. да не е подадено напрежение. Изчакай поне 5 минути и пак включи.
Ако трябва да превключваш джъмперите, трябва да става винаги при снето напрежение и изчакване 5 минути.
SW2-8 изключваш. Подаваш захранване.
Ако пак ти даде ЕЕ това е недефинирана грешка.
Благодаря ти, ще го пробвам и ще пиша. А какво, ще рече недефинирана грешка.
Ahmakov - специалист
вт ное 01, 2022 11:33 amkisyov написа:
Благодаря ти, ще го пробвам и ще пиша. А какво, ще рече недефинирана грешка.
Ако ТП и FTC са с отделно захранване първо включваш ТП и след това FTC.
Ще рече ,че трябва сам да я намериш...
kisyov - напреднал
вт ное 01, 2022 11:56 amAhmakov написа:
вт ное 01, 2022 11:33 amkisyov написа:
Благодаря ти, ще го пробвам и ще пиша. А какво, ще рече недефинирана грешка.
Ако ТП и FTC са с отделно захранване първо включваш ТП и след това FTC.
Ще рече ,че трябва сам да я намериш...
При мен са с едно захранване. Значи спирам FTC от бутона на управлението, настройвам джъмперите и след 12 часа я пускам.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12

Тема "Въпроси за ОИ с термопомпа Mitsubishi Ecodan PUZ 8.5 kw R32" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: