Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ismail_123 - напреднал
Здравейте възможно ли е при вече съществуваща система с пелетен котел да си сложа и котел на дърва и въглища поради високите цени на пелетите, възможно ли е двата котела да са свързани в системата като ще работят по отделно винаги.
LazarGanev - "Велик майстор"
Разбира се, че е възможно. Дървата и въглищата евтини ли са или не се плащат? :cool:
шоп - майстор
Кеф ти последователно, кеф ти успоредно може да ги вържеш.
У нас имам 2 термопомпи, чугунен котел на дърва и въглища, още един котел с универсална горелка и соларно подгряване.
Всичко това на една отоплителна система.
Цецо - специалист
И аз по същата причина превърнах котел с пелетна горелка в комбиниран.Сложих допълнителна скара над горелката и работи на дърва.
ismail_123 - напреднал
пет ное 19, 2021 5:28 amшоп написа:
Кеф ти последователно, кеф ти успоредно може да ги вържеш.
У нас имам 2 термопомпи, чугунен котел на дърва и въглища, още един котел с универсална горелка и соларно подгряване.
Всичко това на една отоплителна система.
Трябва ли да има кранове да се спират когато работи единия котел да не влиза топлина в не работещия?
ismail_123 - напреднал
чет ное 18, 2021 11:03 pmLazarGanev написа:
Разбира се, че е възможно. Дървата и въглищата евтини ли са или не се плащат? :cool:
Имам възможност да си ги добивам сам дървата 12 кубика бор излизат около 300лв
6osi6 - майстор
Ако имаш изпускателни вентили 2-3 бара и на двата котела, може да се сложат кранове.
След помпите, преди големия кръг, сложи възврати хоризонтални клапани и на двата котела. Без такива, ако са на едно ниво, водата ще превърта по малко и през неработещия.

Тема "Пелетен котел + котел на дърва и въглища" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: