Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dane78 - помощник
Здравейте ,
Ще правя ремонт на банята на вилата която е с размери 165/175 см така да се каже малка баня и се чудех има ли начин да вържа към лирата и водно подово . Доколкото съм запознат температурата на водното подово не трябва да надвишава 40 гр в противен случай може да ми се изпонапукат плочките на пода , но пък попаднах на стари теми където вместо тръба за водно подово , бяха навивали тръба с алуминиева вложка за парно а тя действа като изолация и не подавала повече температура .
Отоплението ми е на пелетна камина и обикновенно подава 70 градуса към радиаторите , та дори и да вържа на връщаща тръба едва ли мога да падна под 60 гр като загрее къщата .
Все пак ще се радвам на мнението на някой специалист .
шоп - майстор
пон ное 29, 2021 4:12 pmdane78 написа:
попаднах на стари теми където вместо тръба за водно подово , бяха навивали тръба с алуминиева вложка за парно а тя действа като изолация и не подавала повече температура .
Това не е вярно.

Ако искате да спестите от смесителен вентил можете да намалите дебита през лирата и така Т на топлоносителя да спадне.
Може тръбата на подовото да я монтирате в гофра, но аз лично това не бих го направил
dane78 - помощник
пон ное 29, 2021 6:33 pmшоп написа:
пон ное 29, 2021 4:12 pmdane78 написа:
попаднах на стари теми където вместо тръба за водно подово , бяха навивали тръба с алуминиева вложка за парно а тя действа като изолация и не подавала повече температура .
Това не е вярно.

Ако искате да спестите от смесителен вентил можете да намалите дебита през лирата и така Т на топлоносителя да спадне.
Може тръбата на подовото да я монтирате в гофра, но аз лично това не бих го направил
Въобще не мисля за пестене , дори имам един смесителен винтил , остана ми от подовото в апартамента , че то е на термопомпа въздух вода.
Но нямам нужното знание как се монтира такъв и може ли въобще при положение че там имам само вход и изход за лирата.
8-[
tqnata84 - напреднал
пон ное 29, 2021 9:09 pmdane78 написа:
пон ное 29, 2021 6:33 pmшоп написа:
пон ное 29, 2021 4:12 pmdane78 написа:
попаднах на стари теми където вместо тръба за водно подово , бяха навивали тръба с алуминиева вложка за парно а тя действа като изолация и не подавала повече температура .
Това не е вярно.

Ако искате да спестите от смесителен вентил можете да намалите дебита през лирата и така Т на топлоносителя да спадне.
Може тръбата на подовото да я монтирате в гофра, но аз лично това не бих го направил
Въобще не мисля за пестене , дори имам един смесителен винтил , остана ми от подовото в апартамента , че то е на термопомпа въздух вода.
Но нямам нужното знание как се монтира такъв и може ли въобще при положение че там имам само вход и изход за лирата.
8-[
Следващият момент е да монтираш термо вентил той ще си регулира дебита.
l0v - специалист
Прави се с температурен контрол на изходящата вода от подовото. Използва се термовентил с изнесен термосензор.

Тема "Свързване на водно подово в малка баня към лира ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: