Най - вълнуващия въпрос зимно време.
qsen.1998 - помощник
Здравейте! Монтирах антикондензен трипътен вентил ESBE с температура на изхода 50 градуса на студената вода преди помпата. Когато котела е на гласен на 60 градуса температурата на водата достига до 54 градуса котела целия е топъл . Терморегулатора затваря притока на въздух и започва димене . Какво да правя ?
Последна промяна от qsen.1998 на чет дек 02, 2021 5:15 pm, променено общо 1 път.
speka_rs - майстор
ср дек 01, 2021 1:55 pmqsen.1998 написа:
Здравейте! Монтирах антикондензен трипътен вентил ESBE с температура на изхода 50 градуса на студената вода преди помпата. Когато котела е на гласен на 60 градуса температурата на водата достига до 54 градуса котела целия е топъл . Терморегулатора затваря притока на въздух и започва димене . Какво да правя ?
1. Задай по-висока температура на котела;


2. Притовори крана на рециркулацията на 45 градуса.

Говоря за кран № 6 ( ако броим трипътния за №7)
Прикачен файл:
download.jpg
download.jpg (6.21 KиБ) Видяна 557 пъти
qsen.1998 - помощник
ср дек 01, 2021 2:08 pmspeka_rs написа:
ср дек 01, 2021 1:55 pmqsen.1998 написа:
Здравейте! Монтирах антикондензен трипътен вентил ESBE с температура на изхода 50 градуса на студената вода преди помпата. Когато котела е на гласен на 60 градуса температурата на водата достига до 54 градуса котела целия е топъл . Терморегулатора затваря притока на въздух и започва димене . Какво да правя ?
1. Задай по-висока температура на котела;


2. Притовори крана на рециркулацията на 45 градуса.

Говоря за кран № 6 ( ако броим трипътния за №7)

download.jpg
Не съм монтирал кран , но щом се налага ще сложа . Да подчертая , че нямам буфер
speka_rs - майстор
ср дек 01, 2021 2:14 pmqsen.1998 написа:
Не съм монтирал кран , но щом се налага ще сложа . Да подчертая , че нямам буфер
Пробвай първо с увеличаване на температурата до 65-70 градуса на котела, а крана според мен е задължителен, защото при ремонт да не се налага да се точи цялата инсталация.
ZMeyGorianin - майстор
И си оправи заглавието на темата, че дразни! Така ще получиш повече мнения по проблема ти.

Тема "Антикондензен вентил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: