Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Привет, първи сезон ползвам термопомпа на Gree Versati 3 10Kw с вграден бойлер и подово 130 кв къща на два етажа с висок клас на изолация и дограми, но в суров климат. Ще се радвам някой с такава машина да сподели как е му е изградена системата и впечатленията му от начина на работа . Понеже съм без буферен съд (фирмата инсталатор ме убеждава , че няма нужда от буфер). Благодаря предварително а модела на машината е : Versati III GRS-CQ10PdG/NhH-E (220V) https://gree-bulgaria.com/grs-cq3-3/
speka_rs - майстор
ср дек 08, 2021 9:46 amdimitrov.trg7 написа:
130 кв къща на два етажа
Може ли да поясниш отоплителната площ 130 м2 ли са или 260 м2 ?
ср дек 08, 2021 4:32 pmspeka_rs написа:
ср дек 08, 2021 9:46 amdimitrov.trg7 написа:
130 кв къща на два етажа
Може ли да поясниш отоплителната площ 130 м2 ли са или 260 м2 ?
Общо 130 кв ет 1 хол 70 кв , баня 5 кв, и ет 2 - 2 бр спални + баня 45 кв . етаж 1 ми е със 7 кръга, а ет 2 с 3 кръга . Изпълнението е с тръба Ф 17 8 кръга са с дължина 130м, един с 80м и един с 40м дължина.Стъпката е 10 см. Отоплява доста доволно за сега, температурата която е била досега вън е била -4. В по влажно време с температура 3 - 0 градуса ми направи впечатление че често пуска дефрост.
kaloian.donchev - помощник
Здравей, в момента избирам термопомпа и като гледам площта на твоята къща съвпада с моята та може ли малко повече подробности как се държи гриито в студовете, колко ток изгори през декември и др.
MamaMy - майстор
Абе вие един и същи човек ли сте че ви е еднакъв IP адреса? Все едно някой шизофреник пита и сам си отговаря! :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Бе много пари за реклама искат тия изедници от форума, та да се пробва тъй човека :-D
вт яну 18, 2022 11:10 pmkaloian.donchev написа:
Здравей, в момента избирам термопомпа и като гледам площта на твоята къща съвпада с моята та може ли малко повече подробности как се държи гриито в студовете, колко ток изгори през декември и др.
Ще ви дам подробности, но преди това тези двамата по надолу какво говорят ?
MamaMy - майстор
Спокойно пич! Никой от форума няма да те прекъсва и да ти се меси в монолозите :lol:
sian - специалист
Здравейте, има ли някой с коментираната термопомпа. Да сподели как се справя.

Тема "Термопомпа GREE VERSATI 3 въпроси и споделяне на мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: