• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,може ли да кажете каква платка сложихте на мястото на мотора на вътрешното тяло ne555 ли използвахте.
speka_rs - майстор
Правена е платката от един елелктрончик.
Да на базата на ne555 е направено, но какво и как точно не мога да кажа.
нед май 08, 2022 1:22 pmspeka_rs написа:
Правена е платката от един елелктрончик.
Да на базата на ne555 е направено, но какво и как точно не мога да кажа.
Може ли да дадете няколко снимки да видим каква е платката и как е свързана,че и аз се опитвам да я направя с ne555 но нещо не ми се получава.
Благодаря!
ср яну 05, 2022 12:35 pmppenchev0 написа:
Здравейте на всички,

Когато строихме къщата в последния момент преди замаските успях да пусна 480 м тръба подово.
Стъпката беше 20 см а тръбата пусната на около 100 м2 в къщата.
Като се преместих ме в къщата за отоплението се грижеше една камина. Бях доволен от нея, но нямаше никаква регулация или е 20 градуса и ти е хладно или е 25 градуса и се чудиш как да ходиш по къси гащи.
Имаше проби да грея подовото с бойлер, но не се получаваше точно
480 м тръба бяха разпределени е 8 кръга за дължина на кръговете около 60 м

За източник след доста питане, чудене и различни оферти от фирми и майстори се стигна до ТП въздух-вода изградена на базата на GREE AMBER Nordic 18-ка.

Тъй като имаше изградена система между бойлера и подовото се наложи да се преработят малко тръбите и така благодарение на няколко спирателни крана в момента имам възможност да си грея и бойлера със ТП.
Материалите, които ползвахме в системата :
- Климатик Gree Amber Nordic 18-ka;
- Топлообменник 0,76 м2
- Помпа 25-6
- 480 м тръби за подово
- Колектор с дебитомери за подовото.

Климатичарите запоиха преходи на топлообменника, поставиха климатика на място и пуснаха фреона да е готово всичко за останалите процедури.

След това дойде времето да нагласим и тръбите така че всичко да може да работи.
При събирането на електрониката успяхме да изгорим моторчето на вентилатора и се наложи да преработи електрониката да работи без моторчето.


Може ли помощ - как точно може да се излъже електрониката ,че вентилатора работи на GREE AMBER Nordic ?
  • 1
  • 2

Тема "Термопомпа вода - въздух с климатик GREE AMBER Nordic 18-ка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: