• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте на всички,

Когато строихме къщата в последния момент преди замаските успях да пусна 480 м тръба подово.
Стъпката беше 20 см а тръбата пусната на около 100 м2 в къщата.
Като се преместих ме в къщата за отоплението се грижеше една камина. Бях доволен от нея, но нямаше никаква регулация или е 20 градуса и ти е хладно или е 25 градуса и се чудиш как да ходиш по къси гащи.
Имаше проби да грея подовото с бойлер, но не се получаваше точно
480 м тръба бяха разпределени е 8 кръга за дължина на кръговете около 60 м

За източник след доста питане, чудене и различни оферти от фирми и майстори се стигна до ТП въздух-вода изградена на базата на GREE AMBER Nordic 18-ка.

Тъй като имаше изградена система между бойлера и подовото се наложи да се преработят малко тръбите и така благодарение на няколко спирателни крана в момента имам възможност да си грея и бойлера със ТП.
Материалите, които ползвахме в системата :
- Климатик Gree Amber Nordic 18-ka;
- Топлообменник 0,76 м2
- Помпа 25-6
- 480 м тръби за подово
- Колектор с дебитомери за подовото.

Климатичарите запоиха преходи на топлообменника, поставиха климатика на място и пуснаха фреона да е готово всичко за останалите процедури.

След това дойде времето да нагласим и тръбите така че всичко да може да работи.
При събирането на електрониката успяхме да изгорим моторчето на вентилатора и се наложи да преработи електрониката да работи без моторчето.
Така с малко забавяне успяхме да тестваме машината на отопление.
И сега октомври като застудя дойде времето и да се пусне машината да топли.
Към момента с машината поддържам 23-24 градуса в къщи и прави разход от 650 вТ/ч. средно на час за м.Ноемви и м. Декември. Бих казал, че съм изключително доволен от разхода, понеже през деня ел. енергията ми е от фотоволтаичните панели, които си монтирах (9 киловата общо).

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (48.23 KиБ) Видяна 3802 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (52.85 KиБ) Видяна 3802 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (30.49 KиБ) Видяна 3802 пъти
speka_rs - майстор
ср яну 05, 2022 12:35 pmppenchev0 написа:
Към момента с машината поддържам 23-24 градуса в къщи и прави разход от 650 вТ/ч. средно на час за м.Ноемви и м. Декември.
Разхода радва определено. Като си на топло и не ползваш дървата за камината, а си чакат за по-студени времена.
MuTeB_ - специалист
Здравей, прави ли ти впечатление кансумацията на климатика от както застудя. Дори и да го изключиш има едни 120-150 вата за нагревателя, които явно е направен да работи постоянно под определена температура.
speka_rs - майстор
вт яну 25, 2022 3:45 pmMuTeB_ написа:
Здравей, прави ли ти впечатление кансумацията на климатика от както застудя. Дори и да го изключиш има едни 120-150 вата за нагревателя, които явно е направен да работи постоянно под определена температура.
Как да ги види, като при него постоянно си грее подовото.
шоп - майстор
вт яну 25, 2022 3:45 pmMuTeB_ написа:
Дори и да го изключиш има едни 120-150 вата за нагревателя, които явно е направен да работи постоянно под определена температура.
Това е нормално за нордика. Не съм 100% сигурен дали може да се изключи
При сояла със сигурност може и функцията е изнесена на дистанционното.
MuTeB_ - специалист
вт яну 25, 2022 3:48 pmspeka_rs написа:
вт яну 25, 2022 3:45 pmMuTeB_ написа:
Здравей, прави ли ти впечатление кансумацията на климатика от както застудя. Дори и да го изключиш има едни 120-150 вата за нагревателя, които явно е направен да работи постоянно под определена температура.
Как да ги види, като при него постоянно си грее подовото.
Аз ги видях точно на загряла система, при достигане на температура и офф. Като го изключих от дистанционното продължи по съшия начин. Пиша го да се знае.
вт яну 25, 2022 4:15 pmшоп написа:
вт яну 25, 2022 3:45 pmMuTeB_ написа:
Дори и да го изключиш има едни 120-150 вата за нагревателя, които явно е направен да работи постоянно под определена температура.
Това е нормално за нордика. Не съм 100% сигурен дали може да се изключи
При сояла със сигурност може и функцията е изнесена на дистанционното.
Тука вариянта е да се извади буксата или да се прекъсне с копче кабела. Сояла го видях като екстра това, но за термомпа амбъра повече ми харесва. Единствено високия минимум на по-големите е недостатък.
шоп - майстор
вт яну 25, 2022 5:59 pmMuTeB_ написа:


Тука вариянта е да се извади буксата или да се прекъсне с копче кабела.
Пробай. дано не даде грешка. Все пак това си е една защита при ниски външни Т

Ако компресора работи без спиране и не може да спреш нагревателя може поне да го вкараш някъде вътре, че иначе всеки ден с над 3 киловата топлиш гълъбите.
Virtex - майстор
ср яну 05, 2022 12:35 pmppenchev0 написа:
За източник след доста питане, чудене и различни оферти от фирми и майстори се стигна до ТП въздух-вода изградена на базата на GREE AMBER Nordic 18-ка.
..
фотоволтаичните панели, които си монтирах (9 киловата общо).

Може ли да споделиш колко излезна помпата и направата и ?

Също така - колко броя панела са тези 9kW :-D
Здравейте, как да се свържа с някой от вас, относно направата на термопомпа от Gree Amber 24000 btu? Потърсих MuTeB_ на Skype, но все още нямам отговор. Моят E-mail gr1@abv.bg, или дайте ваши координати. Благодаря
speka_rs - майстор
чет апр 28, 2022 2:55 pmIvkogr написа:
Здравейте, как да се свържа с някой от вас, относно направата на термопомпа от Gree Amber 24000 btu? Потърсих MuTeB_ на Skype, но все още нямам отговор. Моят E-mail gr1@abv.bg, или дайте ваши координати. Благодаря
Имаш ЛС
  • 1
  • 2

Тема "Термопомпа вода - въздух с климатик GREE AMBER Nordic 18-ка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: