Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, има доооста писано за всяка от камините, но ще ми е полезно мнение на хора, които имат наблюдение върху няколко от гореизброените...
Отоплявам апартамент 100м2 с печка с водна риза на дърва PRITY 17W5, искам да сменя камината с пелетна такава. колебая се между:
ALFA PLAM COMMO 15,
GOLDEN FIRE GF PSN 18,
GREYKO BIJOU 16kW.
Апартамента е вътрешен, няма външна изолцаия, но навсякъде на пода е с XPS под замазката, таваните са с гипсокартон и 10см минерална вата, дограмата е висок клас PVC. В момнента поради големи радиатори по спалните карам печката на 40 до 50 градуса макс и става доста топло, за това мисля и 15-16кв на пелетка на 60 градуса ще бъде напълно достатъчно.

От тук идва и едно чудене- как е по-добре, дали да управлявам със стаен термостат по темп на въздуха в най-студената стая, съответно другите радиатори с термоглави, или да управлявам по температура на водата...

Ще бъда благодарен на опитни хора, които са виждали тези камини да споделят плюсове и минуси (качество на изработка, достъпност и възможности на контролера и менютата в него, колко лесно се чистят и поддържат, сервизно обслужване и гаранционни ремонти) на всяка от тях и коя е за предпочитане.
pavlin83 - специалист
вт яну 11, 2022 1:18 pmsharkislav написа:
Здравейте, има доооста писано за всяка от камините, но ще ми е полезно мнение на хора, които имат наблюдение върху няколко от гореизброените...
Отоплявам апартамент 100м2 с печка с водна риза на дърва PRITY 17W5, искам да сменя камината с пелетна такава. колебая се между:
ALFA PLAM COMMO 15,
GOLDEN FIRE GF PSN 18,
GREYKO BIJOU 16kW.
Апартамента е вътрешен, няма външна изолцаия, но навсякъде на пода е с XPS под замазката, таваните са с гипсокартон и 10см минерална вата, дограмата е висок клас PVC. В момнента поради големи радиатори по спалните карам печката на 40 до 50 градуса макс и става доста топло, за това мисля и 15-16кв на пелетка на 60 градуса ще бъде напълно достатъчно.

От тук идва и едно чудене- как е по-добре, дали да управлявам със стаен термостат по темп на въздуха в най-студената стая, съответно другите радиатори с термоглави, или да управлявам по температура на водата...

Ще бъда благодарен на опитни хора, които са виждали тези камини да споделят плюсове и минуси (качество на изработка, достъпност и възможности на контролера и менютата в него, колко лесно се чистят и поддържат, сервизно обслужване и гаранционни ремонти) на всяка от тях и коя е за предпочитане.
Здравей,
Не съм ползвател на нито една от тези марки но по мое мнение търси нещо около 10-12 квт.а управлението може да е изцяло по вода или с термостат в най студената стая и глави на другите радиатори, катж сервиз мисля че грейко е за предпочитане. Иии чети много и питай преди да купиш каквото и да е.
Успех
tmitko - напреднал
..."търси нещо около 10-12 квт" ...по-голямо не ти трябва.
speka_rs - майстор
вт яну 11, 2022 1:18 pmsharkislav написа:
Отоплявам апартамент 100м2 с печка с водна риза на дърва PRITY 17W5, искам да сменя камината с пелетна такава.
Според мен ти трябва Грейко 10 кВт. А ако нещо те подведем и ти е малка тази камина срещу 250 лв за нова кошница става 16 кВт.
Насочил съм се към малко по- висока от 10-12kW мощност, защото има и бойлер 100 литра към системата, и да има някакъв резервк… та чуденката е каква да е като марка най вече. Дядото е с Golden Fire, вече три години няма проблеми, но искам да чуя мнения и за другите марки спрямо тази как са като качество
bmahob - майстор
Аз съм с коммо 21 вече 5 сезона, като цяло бе дертове и повреди. Мои близки им ата Марели пс 18, което е същото като голден фаер, последната им версия е доата приятна,бачка много добре и ае почиства доата лесно. Грейкото е добро по тов акоето чета,не знам ценово ккастоят нещата при трите в момента
Slavi1983 - помощник
Здравейте! Днес ми предложиха тази камина EcoSpar Alba B 18kW за отопляване на апартамент 95кв.м с много добра изолация ,както външна така и в пода и тавана ,къщата е на калкан и има само две външни стени, дограмата е висок клас 6 камерна . Ще се захранва и 150л. бойлер. Камината ще бъде поставена в сервизно помещение на долният етаж ( забелязох че отдава 1kw., нз. дали има такава която да не отдава изобщо ) . Тези които сте по- вещи споделете дали е подходяща за нас. Преди година ни заблодиха с едно Грейко Бижу 25kw ,добре че се отървахме от него , беше прекалено голямо в резултат на което не можехме да влезем в минимума които явно е заложен , от там всеки ден грешки ,аларми и много проблеми. Сега ни е трудно с новият избор. Имаме предложение и за ПЕЛЕТНА КАМИНА С ДОПЪЛНИТЕЛНА ИЗОЛАЦИЯ НА ВОДНАТА РИЗА - MARELI SYSTEMS PB 18KW( за нея не намерих много информация) . Коя би била по-добрият вариянт,или да се насочим към нещо друго ?….
bmahob - майстор
За мене е важно да е надежна, ДА СЕ ЧИСТИ ЛЕСНО, и да е с лесно меню. екоспара на последните две..... Отича :)
Аз вече направих моя избор... Вслушах се в съвета на колегите по-горе за по-малка мощност и поръчах Golden Fire PSN12kW, чакам я към края на март месец... ще видим следващия сезон какъв ще е резултата :)
filmatoplo - майстор
За сега Грейкото най ме кефи ,с вързани очи го ремонтирам ако се наложи.Особено със смарт управление.Лесно е за всичко,чистене и подръжка.Като Калашник.

Тема "Избор на пелетна камина ALFA PLAM/GOLDEN FIRE/ GREYKO" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: