Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kisyov - напреднал
Здравейте, имам газов котел Viessmann Vitodens 050-W 24kw BPJD, искам да попитам как да намаля мощността на горелката, в инструкцията пише, че мощността може да се смени на 2-ра позиция в менюто SERV. когато избера 2-ра позиция мига 2:14, както прочетох в инструкцията трябва да мига 2:00 което означава, че горелката е 100% и когато избера 2-ра позиция мога да я сменя на 25%, 50%, 75 %. Но когато отворя 2:14 мога да избирам между 14,15,16,17,18 а би трябвало да избирам между 00, 25, 50, 75.
Моля, помогнете ми да намаля мощността на газовата горелка, т.к. за отопление на дома ми трябват 10 kw а котела ми работи на максимум и използва доста. Този котел има ли еко режим като при витоденс 100-w/такъв ползвам в апартамента на природен газ, а 50-w на пропан бутан на село/.
Благодаря
LazarGanev - "Велик майстор"
Не се занимавай с неща, които не са за тебе.
kisyov - напреднал
Здравей, Майстора, които ми прави подовото ми препоръча да намаля мощноста на горелката, защото котела е по-мощен от колкото ми е нужно. Така пали и гаси доста често. Искам просто да разбера, как да намаля горелката, защото в апартамента съм другия модел,на еко режим и намалена горелка и съм много доволен.
ESPACE - майстор
На котлите може да се намалява само горната мощностна граница. Когато достигне зададената температура котела си намалява мощността и опитва да я поддържа. Щом гасне и пали при теб значи долната му граница от 6,5 киловата е повече от това, което отдава подовото ти. С две думи при теб няма как да избегнеш паленето и гасненето с този котел, с прекалено висока минимална мощност е.

Тема "Настройка на горелката на Viessmann Vitodens 050-W 24kw BPJD" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: