Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Vincent - помощник
Здравейте,

Нашата вила имаше класическо парно - на дърва и въглища. Преди години то се скапа и го разкарахме и сега искаме да сложим ново модерно на пелети. Това кето ме интересува е дали могат да се ползват старите чугунени тръби от предишното парно и съответно старите чугунени раидатори. Ако може ми кажете и дали ако се сложат читави винтили на старите чугунени радиатори (тези в момента не са изправни и преди като се палеше парното се затопляше навсякаде) и регулира/ползва само там където е отхлабен винитла т.е ако в къщата има 1/2 човека да се позва една стая и баня за отопление, а ако е пълна къщата да се отопляват всики стай.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ние трудно можем да преценим по твоите оскъдни и лъжливи обяснения, по-добре извикай фирма за оглед
Vincent - помощник
Старо парно, разкаран е котела и сега стоят тръбите и радиаторите, какво лъжливо има неразбрах?
Относно викането на фирма е ясно че те ще ми препоръчат да ми направят и покрива, идеята е някой минал по пътя от класическо парно към парно на пелети да каже дали мога да мина само с един нов котел и понатам да правя подоборения т.е да не се изръсвам за неща който могат да се сменят след 1,2 или 5 години.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами говориш за чугунени тръби - има такива, но пък аз съм сигурен, че твоите не са такива, може би са стоманени, но пък няма как да питам за повече подробности, щом не правиш разлика между двете. В повечето случаи няма нужда да се сменя нищо, но зависи как е направена старата система, а ти няма как да ни обясниш, затова извикай специалист/и. Няма да ти предложат смяна на покрива.

Тема "Парно на пелети върху стара инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: