• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pi6ligara - специалист
Здравейте на всички, сегашният ми бойлер със серпентина Елдом си работи, но е 80л а децата пораснаха и водата не достига, тъй като се намира в банята понеже нямам друго свободно място имам една основна забележка към него, а именно Много Ръждясва! За това критериите за следващия бойлер са :дясна серпентина, 100 литра и най-важното да не е толкова податлив на ръжда. Който разбира нека ме ориентира. :-D
pi6ligara - специалист
Не съм хидил да ги меря колко по-големи са 120 от 80, но по принцип съм ограничен в мястото и за това се насочих към 100 литров. Имам Тедан за под мивката и съм доволен от него, но той си е съвсем различен от големите и не знам дали и ръждясват ламарините.
шоп - майстор
Преди време имаше неръждаеми бойлери, на който и външния кожух бе от инокс. Доста такива нарязах.

Не съм гледал напоследък, но виж...може още да се произвеждат.
imegogo - специалист
този който съм дал е inox (неръждавейка ) изилизат поскъпо от емайлираните,но определено си заслужава разликата
pi6ligara - специалист
вт яну 18, 2022 2:14 pmimegogo написа:
този който съм дал е inox (неръждавейка ) изилизат поскъпо от емайлираните,но определено си заслужава разликата
Инокс е балона, но външно ламарината каква е и колко ще ръждясва? Мен главно външно ме интересува.
шоп - майстор
Вече написах, че се продаваха и с външна обвивка от инокс.
Може и още да се продават
pi6ligara - специалист
вт яну 18, 2022 7:38 pmшоп написа:
Вече написах, че се продаваха и с външна обвивка от инокс.
Може и още да се продават
Но как и е името, как да ги търся като не знам марката?
шоп - майстор
Днес ще погледна. Миналата седмица разрязах няколко такива и ламарините още стоят у нас
  • 1
  • 2

Тема "Избор на бойлер със серпентина." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: