Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте имам Аурига 25 kw с водна риза,но имам малък теч от колектора, който е за топлата вода на печката от самите кранчета.Теч е силно казано капе по малко като е изгасена печката, но въпроса е че в момента съм под карантина и няма как да отстраня проблема.Това, което ме притеснява е че всеки ден допълвам по малко системата,но в момента дори когато гори е под 1.Нямам сериозен теч, но няма и налягане. Може ли още няколко дни така да работи и притеснително ли е че налягането е толкова ниско. Благодаря за съдействието! 😃
filmatoplo - майстор
Ако иска да се претегне някоя гайка на ракор ,стегни я.И долей течност .
krasi92 - майстор
Нямаш голям избор.Ще изкара още няколко дни но я допълваи редовно. Снимка на теча би помогнала
tqnata84 - напреднал
чет яну 27, 2022 6:22 pmНиколета Замфирова написа:
Здравейте имам Аурига 25 kw с водна риза,но имам малък теч от колектора, който е за топлата вода на печката от самите кранчета.Теч е силно казано капе по малко като е изгасена печката, но въпроса е че в момента съм под карантина и няма как да отстраня проблема.Това, което ме притеснява е че всеки ден допълвам по малко системата,но в момента дори когато гори е под 1.Нямам сериозен теч, но няма и налягане. Може ли още няколко дни така да работи и притеснително ли е че налягането е толкова ниско. Благодаря за съдействието! 😃
Доливай вода и дръж системата над 1,2 може и месец да изкараш.
Има колектори дето крановете подлежат на рециклаж а други не незнам с каквиси може да се наложи да се сменят. :)

Тема "Теч от колектора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: