• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте колеги! Имам следният проблем, при работа в определен момент шнека подава постоянно пелети докато не напълни всичко с пелети и шнека се блокира. вследствие котела го намирам угаснал и пепелника, горивната камера и отвора за пускане на пелети са пълни с пелети.Благодаря предварително!
filmatoplo - майстор
Това същото ми пукна душичката ,какво ли не правих ,накрая промених температурата на газовете при която гаси при спад на газовете.Фабрично мисля ,че е 60 градуса ,но докато газовете спаднат на толкова вече ще запълни кошницата с пелети .Затова го вдигнах на 70 гр ,ако по някаква причина по време на работа изгуби пламък да угасне по рано преди задръстване.Преди това почти два месеца всеки ден при котела ,настройки всякакви и няма и няма.Параметър -n8-6-28 Treshol Off поставяш 70 градуса.
Здравейте. Не знам дали тук му е мястото, но ми трябва помощ за котела. Имам проблем със стайния температурен датчик. През секунди сменя стайната температура от 25 та чак до 15 градука. Проверих връзките. Всичко е ок. Предполагам, че може да се е повредил самият датчик. От къде мога да взема такъв датчик, как да разбера какъв модел е и с какво съпротивление е?
krasi92 - майстор
Температурни датчици много видове и модели. Твоя има ли си име. Стаиният термостат де
ср мар 09, 2022 8:27 pmkrasi92 написа:
Температурни датчици много видове и модели. Твоя има ли си име. Стаиният термостат де
Не става дума за стаен термостат, а за вграден в котела температурен датчик за отчитане на стайната температура.
filmatoplo - майстор
Къде е поставен,отзад ли се клати
krasi92 - майстор
Датчик за стаина температура поставен на котела. Котела в хола ли е. Изясни си понятията. На котела ти на които не знаем името може да има много датчици и сензори но баш стаен термометър се слага в стаята. Ако имаш в предвид за приемника на уи фи управление за котел е друга работа.
-Краси, не бързай! Както пита Филма- баш отзад му се клати. Сензор, който мери стайната температура.
- Здрасти Фил!
- Емо, опитай по някакъв начин да измериш близо до сензора, с друг дигитален термометър!
В стаята топло ли е, колко градуса?
Радиаторите топли ли са?
bmahob - майстор
чет мар 10, 2022 8:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
-Краси, не бързай! Както пита Филма- баш отзад му се клати. Сензор, който мери стайната температура.
- Здрасти Фил!
- Емо, опитай по някакъв начин да измериш близо до сензора, с друг дигитален термометър!
В стаята топло ли е, колко градуса?
Радиаторите топли ли са?
Къде се загуби Трифоне :-D
чет мар 10, 2022 8:56 pmbmahob написа:
Къде се загуби Трифоне :-D
Търсих оня тъп вирус, ама му са размина май или друг го тръшна.
Уцелихте ли ваксата?
Твоята каминка как е?

Ти и Филма сте правилните, да давате акъл тука- ко чакаш?
  • 1
  • 2

Тема "пелетен котел алфа плам 23kw" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: